w

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! KOCHAM TO!KOCHAM TO! PŁACZĘPŁACZĘ OMGOMG

Ukraiński wywiad ostrzega. Putin zrobi to 5 stycznia. Decyzja została już podjęta

Mimo poprzedniej mobilizacji Rosja straciła ogromną liczbę żołnierzy. Ci, którzy trafili na front, są słabo przygotowani. Jedyna ich zaleta jest taka, że jest ich dużo.

rosja ukraina wojna 2023 mobilizacja
For. kremlin.ru / wikipedia

Jak donosi ukraiński wywiad, Rosja planuje przeprowadzić kolejną wielką mobilizację. Już 5 stycznia ma dojść do kolejnej fali wzywania rezerw w celu wysłania ich na front. Poprzednio zmobilizowani w sporej części zginęli na Ukrainie.

Putin podjął decyzję? Lada moment ma ruszyć kolejna mobilizacja

Powodem ogłoszenia kolejnej fali mobilizowania rezerw mają być – zdaniem ukraińskiego wywiadu – spore straty poniesione na Ukrainie. Już 5 stycznia ma zacząć się kolejny etap rekrutacji i wysyłka na front. O tym dowiedzieliśmy się z wywiadu udzielnego przez generała i szefa ukraińskiego wywiadu wojskowego Kyryło Budanowa dziennikarzom BBC.

Rosjanie mają ogromne problemy z kompletowaniem w istniejących oddziałach. Nie wystarcza im też ludzi do formowania nowych jednostek. Podjęli już decyzję o rozpoczęciu nowej fali mobilizacji 5 stycznia – ujawnił Budanow. Nie wiadomo jednak, czy Kreml oficjalnie ogłosi tę decyzję i poda ją do publicznej wiadomości.

Poprzednia tura mobilizacji, którą niby zakończyli, w rzeczywistości wciąż trwa. W najlepsze wysyłają ludzi na wojnę – twierdzi szef ukraińskiego wywiadu wskazując jednocześnie, że poziom wyszkolenia rezerw jest mizerny i sporo ludzi trafia na wojnę bez przygotowania. Poprzednia mobilizacja ogłoszona została 21 września przy pomocy specjalnego dekretu.

Bez przygotowania i kiepsko przeszkoleni, ale liczni

Jak czytamy na portalu Meduza, szykowana na styczeń fala mobilizacji w Rosji może objąć docelowo nawet 1,2 mln mężczyzn. Mają oni pochodzić z dalekich i biednych regionów, a nie z dużych miast. Są oni też wyposażani w starą i wątpliwej jakości broń, która często nie działa.

Warto przy tej okazji przypomnieć, że jesienią po ogłoszeniu przez prezydenta Rosji pierwszej mobilizacji setki tysięcy młodych mężczyzn zdecydowało się opuścić swój kraj, by nie trafić na front. Statystyki InformNapalm są dramatyczne. Pokazują, że rosyjski rezerwista przeżywa na Ukrainie maksymalnie dwanaście dni, z czego zaledwie cztery jest czynnym uczestnikiem walk.

Źródło: WNP

ile dać księdzu po kolędzie 2022

Księża nie odpuszczają Polakom. Duchowny podał kwotę. Mają płacić również niewierzący

lek na covid cena kiedy paxlovid

W aptekach można kupić tabletki na COVID-19. Ich cena powala jednak na kolana