w ,

Odessa Band to zespół, który błyskawicznie skradł serca Polaków. Co o nim wiadomo?

Granymi przez siebie, skocznymi i radosnymi rytmami, jest w stanie poderwać do tańca każdego. Kto tworzy skład zespołu Odessa Band i co o nim właściwie wiadomo?

odessa-band-zespol-ukraina-polska
Fot. Instagram / Odessa Band

Odessa Band to ukraiński zespół, który w Polsce zyskuje coraz większą popularność. Bardzo szybko udało mu się skraść nasze serca. Kim jednak są członkowie tej grupy muzycznej i co już o nich wiemy? Zdradzamy informacje o karierze chłopaków z Ukrainy.

Odessa Band. Piosenki i skład zespołu

Ukraiński zespół, o którym coraz więcej słyszy się również w Polsce, to folkowo-discopolowy band założony w 2020 roku. Granymi przez siebie, skocznymi i radosnymi rytmami, jest w stanie poderwać do tańca każdego. Kto jednak tworzy skład zespołu Odessa Band?

Grupa muzyków z Ukrainy składa się z czterech członków. Są to: Roman Fedoryshyn – wokalista, Vasil Ptashnik – saksofonista, Volodymyr Veretelnyk – perkusista oraz Sergiy Krasutski – perkusista.

Życie prywatne muzyków

O życiu prywatnym chłopaków z Odessa Band niestety nie wiadomo zbyt wiele. O Romanie Fedoryshynie wiemy, że oprócz grania w zespole zajmuje się również aktorstwem. Jest też showmanem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Odessa Band (@odessaband.official)

Vasil Ptashnik, przed dołączeniem do grupy Odessa Band, grał jeszcze w ukraińskim zespole Alfaband Project, zaś Volodymyr Veretelnyk obecnie reprezentuje również zespoły: String Quartet „Arcos Maestro” oraz Drum Force. Oba bandy pochodzą z Ukrainy. O Sergiy’u Krasutskim wiemy, że prywatnie jest nauczycielem gry na perkusji.

Kariera, czyli kim są członkowie zespołu?

Członkowie zespołu Odessa Band jak na razie nie tworzą własnych utworów. W tej chwili zajmują się graniem wyłącznie coverów. Robią to jednak w sposób wprawiający odbiorców w pozytywny i zabawowy nastrój. Nic więc dziwnego, że grupę pokochało już tak wiele osób oraz że zyskuje ona coraz większą popularność i przychylność fanów.

Odessa Band są znani nie tylko na Ukrainie. Grają koncerty m.in. w Polsce. W naszym kraju wystąpili np. na Sylwestrze z TVP w Zakopanem w 2021 roku, brali udział w Wakacyjnej Trasie Dwójki, gościli też na Koncercie Piosenki Wojskowej Państw NATO.

W 2021 roku zespół wystąpił także na koncercie zorganizowanym w okazji 40-lecia Bayer Full. Ich występ, który wrzucili na swój kanał na YouTube, zebrał mnóstwo pozytywnych komentarzy.

  • „Bardzo mi się podoba to wykonanie ta charyzma i radość życia pozdrowienia dla zespołu świetna piosenka :D”
  • „Panowie jesteście mistrzami. Super wykonanie”
  • „Brawo świetna piosenka bardzo dobrze zaśpiewana bardzo dobrze zagrana bardzo dobry ruch sceniczny wokalisty i te polskie słowa super dziękuję Panowie  brawo !!!!!”

Ostatnio w Polsce wesoło rozbrzmiewające piosenki w wykonaniu Odessa Band mogliśmy usłyszeć na Sylwestrze Marzeń z Dwójką 2022/2023 w Zakopanem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Odessa Band (@odessaband.official)

Odessa band w mediach społecznościowych

Folkowo-discopolowy zespół Odessa Band posiada oficjalne konto na Instagramie. Nazwa profilu to @odessaband.official. Swoje konto prowadzą w umiarkowanie aktywny sposób, tylko co jakiś czas wrzucając zdjęcia czy filmiki z wydarzeń, w których biorą udział. Odessa Band na Instagramie ma 822 obserwujących.

Zespół posiada również konto pod nazwą @odessaband6087 w serwisie YouTube. Chłopaki z Ukrainy mają tam 285 subskrybentów. Nie udzielają się jednak za bardzo na tym profilu – do tej pory umieścili na nim jedynie 6 filmów. Wraz z rozwojem kariery na pewno pojawi się tam dużo więcej materiałów.

grób benedykta xvi zwiedzanie

Tak wygląda grób Benedykta XVI. Watykan pokazał pierwsze zdjęcie po pochówku

psi poród youtube nagranie jak przebiega

Mężczyzna nagrał telefonem poród 13 szczeniąt! Niezwykły film wrzucił do sieci