w

Tak wygląda grób Benedykta XVI. Watykan pokazał pierwsze zdjęcie po pochówku

Od 8 stycznia można odwiedzać Groty Watykańskie. To tam kilka dni temu spoczął Benedykt XVI. Pochowano go w miejscu, gdzie wcześniej była trumna Jana Pawła II.

grób benedykta xvi zwiedzanie
Fot. Vatican News / Twitter

Turyści przybywający do Rzymu mogą od 8 stycznia ponownie odwiedzać Groty Watykańskie. To tam – pod bazyliką św. Piotra – znajdują się ciała papieży. Watykan pokazał pierwsze zdjęcie grobu Benedykta XVI. Leży on w tym samym miejscu, gdzie spoczywał wcześniej nasz papież.

Grób Benedykta XVI w Grotach Watykańskich. Watykan pokazał pierwsze zdjęcie

To dobra wiadomość dla turystów, którzy wybrali się do Rzymu. Wcześniej, z powodu tłumów związanych z pogrzebem emerytowanego papieża, wszystkie obiekty były zamknięte dla zwiedzających. Od poranka 8 stycznia poranka Groty Watykańskie są już dostępne dla pielgrzymów i turystów. To tu znajduje się grób emerytowanego papieża Benedykta XVI.

Benedykt XVI został pochowany w tym samym miejscu, co jego poprzednik – Jan Paweł II – zanim został beatyfikowany i przeniesiony do bazyliki w 2011 roku. 5 stycznia papież emeryt został pochowany w tym miejscu w trzech trumnach.

krypty watykańskie
Od rana 8 stycznia pierwsi turyści i wierni modlą się przed płytą nagrobną Benedykta XVI w Grotach Watykańskich. Fot. Vatican News / Twitter

Krypty Watykańskie otwarte dla wiernych

Benedykt XVI zmarł 31 grudnia 2022 r. w wieku 95 lat. Urodził się w 1927 r. w Bawarii jako Joseph Ratzinger. Na papieża wybrano go w 2005 r. Unikatowe nagranie pokazujące, jak wyglądały ostatnie chwile papieża emeryta, można zobaczyć poniżej.

sprzedaż samochodu auto na sprzedaż odszkodowanie szkoda komunikacyjna auto po wypadku powypadkowe

Sprzedaż samochodu. Planujesz? Lepiej uważaj, bo wpadniesz w kłopoty!

odessa-band-zespol-ukraina-polska

Odessa Band to zespół, który błyskawicznie skradł serca Polaków. Co o nim wiadomo?