w

Tak wygląda grób Benedykta XVI. Watykan pokazał pierwsze zdjęcie po pochówku

Od 8 stycznia można odwiedzać Groty Watykańskie. To tam kilka dni temu spoczął Benedykt XVI. Pochowano go w miejscu, gdzie wcześniej była trumna Jana Pawła II.

grób benedykta xvi zwiedzanie
Fot. Vatican News / Twitter

Turyści przybywający do Rzymu mogą od 8 stycznia ponownie odwiedzać Groty Watykańskie. To tam – pod bazyliką św. Piotra – znajdują się ciała papieży. Watykan pokazał pierwsze zdjęcie grobu Benedykta XVI. Leży on w tym samym miejscu, gdzie spoczywał wcześniej nasz papież.

Grób Benedykta XVI w Grotach Watykańskich. Watykan pokazał pierwsze zdjęcie

To dobra wiadomość dla turystów, którzy wybrali się do Rzymu. Wcześniej, z powodu tłumów związanych z pogrzebem emerytowanego papieża, wszystkie obiekty były zamknięte dla zwiedzających. Od poranka 8 stycznia poranka Groty Watykańskie są już dostępne dla pielgrzymów i turystów. To tu znajduje się grób emerytowanego papieża Benedykta XVI.

Benedykt XVI został pochowany w tym samym miejscu, co jego poprzednik – Jan Paweł II – zanim został beatyfikowany i przeniesiony do bazyliki w 2011 roku. 5 stycznia papież emeryt został pochowany w tym miejscu w trzech trumnach.

krypty watykańskie
Od rana 8 stycznia pierwsi turyści i wierni modlą się przed płytą nagrobną Benedykta XVI w Grotach Watykańskich. Fot. Vatican News / Twitter

Krypty Watykańskie otwarte dla wiernych

Benedykt XVI zmarł 31 grudnia 2022 r. w wieku 95 lat. Urodził się w 1927 r. w Bawarii jako Joseph Ratzinger. Na papieża wybrano go w 2005 r. Unikatowe nagranie pokazujące, jak wyglądały ostatnie chwile papieża emeryta, można zobaczyć poniżej.

samochód nowy podatek

Kierowcy zapłacą nowy spory podatek. Na celowniku posiadacze tych konkretnych typów aut

odessa-band-zespol-ukraina-polska

Odessa Band to zespół, który błyskawicznie skradł serca Polaków. Co o nim wiadomo?