w , ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF KOCHAM TO!KOCHAM TO! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ OMGOMG

Rząd będzie zabierać Polakom samochody. Ministerstwo stawia sprawę jasno

Rząd powraca do porzuconego wcześniej pomysłu. Samochód po wypadku będzie traktowany jak narzędzie przestępstwa i będzie konfiskowany.

konfiskata samochodu wypadek po spożyciu alkoholu pijany kierowca zajęcie mienia

Rząd powraca do pomysłu sprzed kilku miesięcy. Politycy chcą nieodwracalnej konfiskaty samochodu, bo auto ma być traktowane jako narzędzie przestępstwa, gdy weźmie udział w wypadku.

Zgodnie z nowymi planami rządu, jeśli kierowca będzie miał więcej niż 1 promil alkoholu do krwi i w wyniku przemieszczania się dojdzie do tragicznego wypadku, dojdzie do zajęcia auta i jego konfiskaty. Informację przekazało mediom Ministerstwo Sprawiedliwości.

W ostatnim czasie intensywnie komentowane są w mediach doniesienia dotyczące potencjalnych zmian w prawie dotyczących odpowiedzialności za spowodowanie wypadków oraz tragicznych skutków zdarzeń drogowych. Chodzi oczywiście o te spowodowane przez pijanych kierowców, którzy są prawdziwą zmorą. Do sprawy odniósł się sam premier Mateusz Morawiecki.

Chcę z całą mocą powiedzieć, że przystąpimy bardzo szybko także do prac legislacyjnych, które będą bardzo jasno określały odpowiedzialność osób prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu – zapowiadał we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Jest już wstępna koncepcja zmian w przepisach o ruchu drogowym. „Zmiany proponowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości dotyczą zaostrzenia odpowiedzialności karnej za przestępstwa w ruchu drogowym spowodowane przez nietrzeźwych kierowców„. Jazda po pijanemu spowoduje przepadek mienia jakim jest auto.

Najlepsze sankcje to kary finansowe?

Na kierowców łamiących przepisy najbardziej skutecznie działają sankcje odczuwalne finansowo. Dlatego należy wrócić do idei konfiskaty samochodu, kiedy poziom alkoholu przekracza istotne granice. Do przepadku pojazdu dochodziłoby w przypadkach, gdy kierowca miał ponad jeden promil alkoholu we krwi i doszło do tragicznego zdarzenia – ofiara lub ofiary śmiertelne – zaznacza Ministerstwo Sprawiedliwości.

Podsumowując – osoba kierująca pojazdem po spożyciu alkoholu, która spowoduje wypadek tragiczny w skutkach, straci swój pojazd. Samochód będzie w takim przypadku traktowany jak zwykłe narzędzie przestępstwa.

Źródło: Polsat News

lech wałęsa na kogo zagłosuje wybory prezydenckie trzaskowski

Dramatyczna decyzja Wałęsy. Jest wściekły. Na jego Facebooku pojawiło się oświadczenie

najlepsze miejsce na świecie bartosiak

„Najlepsze miejsce na świecie”. Jacek Bartosiak o nowej książce: „Szokująca i otrzeźwiająca”