w

Oto nowy selekcjoner reprezentacji Polski. Jego nazwisko wyszło na jaw przypadkowo

Były trener Portugalii poprowadzi naszą drużynę. Oto nowy selekcjoner polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Oficjalnie zostanie przedstawiony 24 stycznia.

fernando santos trener portugalii
Fot. Roger Gor (CC BY 3.0); sport.pl

Choć oficjalnie poznamy go dopiero we wtorek 24 stycznia, na płycie lotniska w Warszawie pojawił się już dziś. Wypatrzyli go dziennikarze i wszystko wyszło na jaw. W drzwiach hali odlotów pojawił się portugalski trener, który od teraz poprowadzi naszą drużynę.

Fernando Santos. Selekcjoner reprezentacji Polski

Trzeba przyznać, że PZPN postawiło na trenera z najwyższej możliwej półki. 24 stycznia punktualnie o godzinie 13:00 Cezary Kulesza ujawni nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Niestety nici z niespodzianki, bo już wiadomo, kto nim będzie. Wszystko przez dziennikarzy, którzy zobaczyli byłego trenera Portugalii w drzwiach lotniska w Warszawie.

Choć wszyscy twierdzili, że nowym selekcjonerem zostanie albo Paulo Bento, albo Vladimir Petković, teraz już wiemy, że nie będzie to żaden z nich. To kolejny przypadek, gdy widać wyraźnie, że medialne doniesienia trzeba traktować z przymrużeniem oka.

Nowym selekcjonerem będzie zatem człowiek, który dopiero co opuścił kadrę Portugalii. Szybko znalazł nową pracę w Polsce i podobno spełnia wszystkie oczekiwania i pokładane nadzieje. Kto to zatem jest? To Fernando Santosa, którego 23 stycznia rano widziano na lotnisku w stolicy.

Fernando Santos trenerem Polski

Polacy mają wielkie nadzieje, że to właśnie Fernando Santos poprowadzi naszą reprezentację tak, jak należy. Santos ma 68 lat i całkiem dobrze radził sobie z piłkarzami Portugalii. Jego drużynie udało się dotrzeć aż do ćwierćfinału mundialu. Zdobył też złoty medal mistrzostw Europy w 2016 r. we Francji.

Jak czytamy w mediach sportowych, polskiej stronie leżało na sercu, aby kadrę naszych piłkarzy poprowadził w końcu ktoś uznany i powszechnie szanowany. Intensywne rozmowy trwały w ostatnich tygodniach z trzema kandydatami, ale tylko jednemu udało się spełnić oczekiwania.

Przed Santosem sporo pracy. Jeśli faktycznie jutro okaże się, że to on poprowadzi kadrę, będzie miał nie lada orzech do zgryzienia. Reprezentacja Polski w ostatnich mistrzostwach odpadła w 1/8 finału, co było powodem, że niemal natychmiast po powrocie kadry do Polski pożegnano trenera Czesława Michniewicza.

Zgodnie z informacjami, jakie udało się uzyskać dziennikarzom, Fernando Santos podpisze umowę, na mocy której będzie selekcjonerem Polaków aż do 2026 roku.

granica polsko-białoruska uchodźcy z afganistanu morawiecki

Morawiecki zgodził się na to w zamian za kasę z KPO. To uderzy jak tsunami w portfele Polaków

strasburger ile ma lat

Strasburger ma kłopoty. Chodzi o emeryturę z ZUS. „Usuwa ludzi na margines życia”