w

HAHAHA!HAHAHA!

Sprawa Iwony Wieczorek. „Tysiące śladów biologicznych”. Media ujawniły, co znaleziono w Zatoce Sztuki

Zaginiona Iwona Wieczorek spędza sen z powiek nie tylko śledczym, ale też wszystkim Polakom. Co takiego udało się odnaleźć w czasie prac wokół Zatoki Sztuki w Sopocie?

iwona wieczorek żyje
Fot. YouTube / Dzidek Teraz (screen); Facebook

Od zaginięcia Iwony Wieczorek minie w tym roku 13 lat. Śledczy nie ustają jednak w poszukiwaniach jakiegokolwiek tropu, który wskaże, co mogło stać się 19-letnią wówczas dziewczyną. Ostatni raz widziana była na kamerach monitoringu miejskiego w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku.

Iwona Wieczorek. Co znaleziono przy Zatoce Sztuki?

Jak podał informator portalu informacyjnego TVN24.pl, są już pierwsze ustalenia i efekty poszukiwań. Akcja miała miejsce wokół dawnej Zatoki Sztuki. Przylegające do budynku tereny zostały bardzo wnikliwie przebadane. Ekspert od kryminalistyki, który był obecny podczas prac, powiedział o „tysiącach śladów„.

Cała Polska z zapartym tchem śledziła doniesienia o tym, co dzieje się wokół budynku dawnej Zatoki Sztuki w pobliżu plaży w Sopocie. Tuż przed Bożym Narodzeniem okolica została obklejona taśmą i zagrodzona. Chwilę później do akcji wkroczyli kryminalni, zespół poszukiwawczy z psem, pojawiły się też zaawansowane urządzenia i kratki do przesiewania piachu.

To, co wówczas działo się na tym terenie, miało bezpośrednio związek ze sprawą poszukiwanej od 13 lat Iwony Wieczorek. Jeden ze specjalistów od kryminalistyki, który pracował tam w grudniu wraz z całym zespołem, podzielił się swoimi spostrzeżeniami z widzami kanału TVN24 i czytelnikami portalu TVN24.pl.

Dużo materiału o charakterze dowodowym

Osoba ta chciała zachować pełną anonimowość ze względu na pracę, jaką wykonuje. Jak powiedział, specjaliści przekopywali plażę nie po to, by znaleźć ciało, bo to jest obecnie mało prawdopodobne. Szukano jednak różnego rodzaju przedmiotów, na których – mimo upływu lat – znajdują się nadal ślady biologiczne.

Do takich przedmiotów należą zarówno kawałki ubrań, jak i resztki papierosów. Ekspert przyznał, że udało się wydobyć sporo rzeczy, które będą miały charakter dowodowy w tej sprawie. Mowa jest nawet o tysiącach elementów mogących pomóc ustalić, co stało się z zaginioną 13 lat temu dziewczyną.

Anonimowy informator ujawnił też, że przedmioty zabezpieczone w czasie przekopywania terenu zostały zgromadzone nie tylko na plaży, ale też z wnętrza budynku dawnej Zatoki Sztuki. Zakamarków tam nie brakuje. Jak ujawnił, zaglądano do studzienek, zrywano chodniki i zaglądano specjalistycznym sprzętem w każdą możliwą przestrzeń.

Po co to wszystko? Okazuje się, że nowoczesna technika mimo upływu tylu lat od zaginięcia jest w stanie namierzyć nie tylko ślady potu czy innych wydzielin ciała, ale też włosy czy ślinę, a nawet kawałki lakieru do malowania paznokci. Poszukiwania były bardzo skrupulatnie przeprowadzone milimetr po milimetrze.

Sprawa Iwony Wieczorek. O co chodzi?

To jedna z najbardziej głośnych spraw jeśli chodzi o zaginięcia. Iwona Wieczorek bawiła się ze znajomymi w Sopocie w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku  Po 3:00 nad ranem opuściła klub nocny i udała się nadmorską promenadą w kierunku domu w Gdańsku. Do domu nigdy nie udało jej się dotrzeć, a ślad się urwał.

Sprawa jest bardzo tajemnicza do tego stopnia, że śledczy i inne osoby nie poddają się. Mimo upływu niemal 13 lat od zaginięcia dziewczyny poszukiwania jakichkolwiek śladów i poszlak trwają. Tematem zajmuje się między innymi słynne „Archiwum X” z Krakowa

O sprawie znów zrobiło się głośno po tym, jak słynny „mężczyzna z ręcznikiem”, który rzekomo śledził Iwonę, zgłosił się po latach na policję. Krótko potem doszło też do zatrzymań kilku osób. Policja przeszukała również mieszkanie znajomego Iwony Wieczorek, z którym dziewczyna bawiła się tamtej nocy.

wałęsa włocławek pogrzeb

Wałęsa pogrążony w żałobie. Zmarła kobieta bliska jego sercu. Pokazał zdjęcie

inflacja eksperci

Niemcy ostrzegają Polaków. To stanie się już za moment, a polski rząd nadal milczy