w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF KOCHAM TO!KOCHAM TO! PŁACZĘPŁACZĘ OMGOMG

Skarbówka będzie blokować prywatne konta! Te zmiany już weszły w życie

Skarbówka będzie niebawem miała prawo blokować prywatne rachunki oszczędnościowe, oszczędnościowo-rozliczeniowe i lokaty. Fiskus zyska nowe uprawnienia.

skarbówka zajmuje konta abonament rtv blokada kont bankowych fiskus

Skarbówka będzie niebawem miała prawo blokować prywatne rachunki oszczędnościowe, oszczędnościowo-rozliczeniowe i lokaty. Fiskus zyskał już nowe uprawnienia w ramach Polskiego Ładu. Wszystko w ramach walki z wyłudzeniami podatkowymi, ale czy tylko?

Skarbówka będzie blokować prywatne konta

Jeśli rachunki bankowe będą wykorzystywane do wyłudzeń skarbowych, to nie ważne, czy chodzi o konta prywatne, czy firmowe. Fiskus nałoży blokadę już nie na 72 godziny, a na dobę dłużej. Projekt nowej ustawy przewiduje, że blokady wszystkich rachunków będą mogły trwać dłużej.

Szef Krajowej Administracji Skarbowej będzie miał możliwość łatwej blokady każdej podejrzanej transakcji. Środki trafią tymczasowo na konto fiskusa do wyjaśnienia sprawy. Takie założenia wprowadza nowelizacja ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej.

Jeżeli jednak kwota zobowiązania podatkowego przekroczy równowartość 10 tys. euro (na dziś to prawie 40 tys. zł), będzie możliwość przedłużenia blokady o kolejne trzy miesiące.

Nie tylko firmowe konta!

Do dziś słyszeliśmy wiele razy, że fiskus nie będzie przyglądał się prywatnym kontom bankowym. Jednak nowelizacja ustawy już idzie w tym kierunku. Widocznie rząd zmienił zdanie. Obecne przepisy pozwalają KAS blokować podejrzane rachunki firmowe od około 2,5 roku. Z kolei od połowy 2019 r. w ten sposób mogą być zajmowane także lokaty terminowe i rachunki VAT.

POLECAMY:
Konfiskata majątków? Jasnowidz ostrzega, że rząd zabierze Polakom wszystko

Resort finansów zmienił zdanie i zauważył, że osoby fizyczne gromadziły podejrzane środki na prywatnych rachunkach oszczędnościowych, oszczędnościowo-rozliczeniowych oraz na lokatach terminowych. Zmiana na pewno na pierwszy rzut oka wygląda bardzo groźnie. Ale czy rzeczywiście taka jest?

Walka z wyłudzeniami, czy kontrola Polaków?

W przypadku kont prywatnych chodzi o sytuacje, w których obywatele wykorzystują je do wyłudzeń skarbowych. Fiskus w ten sposób zablokuje przelewy firm na prywatne rachunki oraz ewentualną współpracę z firmami – słupami.

Gdy ustawa wejdzie w życie, jeśli bank uzna, że konto prywatne właściciel wykorzystuje do wyłudzeń skarbowych, powiadomi natychmiast o tym fakcie skarbówkę.

POLECAMY:
Urząd Skarbowy blokuje konta emerytom? Seniorzy bez środków do życia

Czy przełoży się to na większą zdolność do wykrywania przestępstw podatkowych i wyłudzeń? Taki jest bez wątpienia zasadniczy cel wspomnianej nowelizacji prawa. Czas pokaże.

Źródło: Interia

strasburger ile ma lat

Strasburger ma kłopoty. Chodzi o emeryturę z ZUS. „Usuwa ludzi na margines życia”

stan techniczny pojazdu

To dotyczy nawet co drugiego auta. Ekspert ostrzega kupujących: „Nie kierujmy się emocjami”