w ,

KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Kim jest Dominika Ćosić? Wszystko, co wiemy o znanej dziennikarce Telewizji Polskiej

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jakie pochodzenie ma Dominika Ćosić. Nazwisko, które nosi kobieta, ani trochę nie brzmi bowiem jak polskie.

dominika cosic pochodzenie wiek rodzina partner dzieci
Fot. Instagram / @dominikacosic

Dominika Ćosić to znana dziennikarka, publicystka oraz pisarka. Od wielu lat jest korespondentką reprezentującą stację TVP. Co robi w życiu prywatnym Dominika Ćosić? Pochodzenie kobiety – co o nim wiemy? Czy dziennikarka ma męża i dzieci? W tym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje na temat Dominiki.

Dominika Ćosić. Pochodzenie i nazwisko, czyli kim jest w życiu prywatnym?

Dominika urodziła się 25 września 1976 w Krakowie. Wiele osób zadaje sobie pytanie, jakie pochodzenie ma Dominika Ćosić. Nazwisko, które nosi kobieta, ani trochę nie brzmi bowiem jak polskie.

Jest tak ze względu na ojca dziennikarki, który pochodził z niegdysiejszej Jugosławii. Dominika przez pierwsze cztery lata swojego życia mieszkała właśnie w tym kraju. W tej chwili kobieta mieszka oraz pracuje w Brukseli. Matka Dominiki ma polskie korzenie.

Dominika Ćosić jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na tej uczelni skończyła filologię serbską i chorwacką. Co w życiu prywatnym robi Dominika Ćosić? Mąż i dzieci to coś, czym może się pochwalić? Niestety nic na ten temat nie wiadomo.

Na jej Instagramie nie znajdziemy ani jednej fotografii przedstawiającej ją z partnerem czy z dzieckiem. Trzeba przyznać, że swojej prywatności kobieta strzeże jak oka w głowie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Dominika Cosic (@dominikacosic)

Dominika Ćosić – wyznanie

Jakiego wyznania jest Dominika Ćosić? Wiara tej znanej dziennikarki nie jest akurat tajemnicą, ponieważ otwarcie się do niej przyznaje. Kobieta nie raz publicznie to pokazywała, np. biorąc udział w akcji obrony chrześcijan, podczas której zainicjowała petycję w sprawie uwolnienia Asii Bibi.

W roku 2013 była organizatorką oraz prowadzącą pokazu filmów, które dotyczyły prześladowania chrześcijan w Egipcie i Syrii. Pokaz nosił nazwę „Prześladowani i zapomniani” i był prezentowany w Parlamencie Europejskim.

Życie zawodowe Dominiki Ćosić

Dominika swój debiut dziennikarski miała w 1993 roku w „Czasie Krakowskim„, a w latach 1995 – 2003 pracowała dla „Dziennika Polskiego„. Od roku 1998 swoje działania niemal całkowicie skupiła na Bałkanach. Jeździła po całej byłej Jugosławii i pisała teksty dla wielu redakcji.

Od roku 2005 do roku 2010 pracowała jako korespondentka „Wprost” w Brukseli. Lata 2011–2016 przyniosły Dominice współpracę z „Dziennikiem Gazetą Prawną„, dla której również była brukselskim korespondentem. Od roku 2014 dziennikarka pisze teksty również dla tygodnika „Do Rzeczy„.

Na swoim koncie ma również publikacje dla miesięcznika „Znak„, serwisu blogowego Salon 24, Wirtualnej Polski, a także dla indyjskiego miesięcznika „Defence and Security Alert„. Od maja 2016 roku Dominika Ćosić pracuje jako korespondentka TVP w Brukseli na Belgię oraz Francję.

Dominika jest również autorką książek. Wydała przewodnik „Balkan Express„, powieść „Uśmiech Dalidy” oraz książkę „Od Horyzontu do przewodnictwa” traktującą na temat polskiej drogi do członkostwa w Unii Europejskiej.

Dominika Ćosić należy do Press Club Brussels Europe oraz Club De La Presse Francophone. Od 21 stycznia 2018 wraz z Krzysztofem Ziemcem współprowadzi program „Studio Zachód„, który podejmuje tematy mające związek z polską polityką międzynarodową.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Dominika Cosic (@dominikacosic)

Dziennikarka jej wada wymowy

Kto ogląda TVP Info na pewno zna Dominikę Ćosić, od lat związaną z tą właśnie stacją. Wielu pewnie kojarzy, że słynna dziennikarka lekko sepleni. Właśnie z tą wadą wymowy związany był komentarz wicemarszałka Senatu Bogdana Borusewicza, który wywołał oburzenie i szerokim echem odbił się w Internecie.

– Oglądam w telewizji korespondentów, którzy nie tylko mają wadę wymowy, ale tego nie polepszą, dlatego, że mają tego typu pewne braki fizyczne. Nie wymieniam z nazwiska, ale oglądamy i wiemy… korespondenci zagraniczni. Są takie dwie osoby. Żal mi ich, naprawdę. Bo to także kompromitowanie tych dziennikarzy – powiedział Borusewicz.

Na ciętą ripostę nie musiał długo czekać. Dominika Ćosić w odpowiedni sposób skomentowała jego słowa. – Szkoda, że pan marszałek nie podał nazwisk bo chciałabym usłyszeć jak wymawia moje nazwisko. Mogłoby być nawet z kartki – przyznała korespondentka z Brukseli.

Dominika Ćosić. Instagram i Twitter

Czy znana dziennikarka jest aktywna w mediach społecznościowych? Dominika Ćosić posiada profil na Instagramie, który nosi nazwę @dominikacosic. Jej konto obserwuje już niemal 5 tysięcy osób. Posty, które kobieta tam publikuje, są związane głównie z jej pracą. Dominika ma również konto na Twitterze oraz Facebooku.

Najaktywniej dziennikarka udziela się jednak w kanale Twitter, który jest wybieranym medium społecznościowym w tej grupie zawodowej. Obserwuje ją tam niemal 60 tys. osób. Ćosić udziela się tam regularnie i publikuje bardzo dużo wpisów nie tylko dotyczących bieżących wydarzeń, ale też o tematyce historycznej.

katowice ciało 19-latki zwłoki barbara basia barbara szafraniec facebook sadistic zdjęcie ciała 19latki zdjęcie zwłok 19 letniej basi wykop basia szafraniec sadistic katowice 19 latka zdjecia drastyczne zwłoki wykop basia szafraniec wykop zdjecia autobus ciało wypadek

Nie żyje prezes PSL. Zginął w wypadku samochodowym na trasie S8

dlaczego brakuje leków w aptekach

Zabraknie leków? Znikają z aptek w rekordowym tempie. „Tempo ubywania w hurtowniach jest ogromne”