w

Nie żyje znany polski aktor. Grał w „Czterdziestolatku” i „Vabank”. Miał 86 lat

Prezes ZASP poinformował, że odszedł od nas kolejny wielki aktor i artysta. Grał Gustawa Kramera w „Vabank”, ale pamiętamy go też z roli w serialu „Czterdziestolatek”.

Wstrząsająca wiadomość dotarła do nas ze świata filmu i teatru. Leonard Pietraszak. Zmarł aktor, którego pamiętamy między innymi z serialu „Czterdziestolatek” oraz filmu „Vabank”. Artysta przeżył 86 lat.

Leonard Pietraszak nie żyje. Aktor zmarł w wieku 86 lat

Pietraszak uchodził za utalentowanego i oddanego swojemu zawodowi aktora, który zawsze wkładał w to całe swoje serce. Jego śmierć jest ogromną stratą dla branży filmowej i polskiej kultury. Wszyscy, którzy go znali i pracowali z nim, wspominają go jako wspaniałego człowieka i niezwykłego artystę.

Urodził się 6 listopada 1936 w Bydgoszczy. To tam dorastał, pobierał naukę i rozpoczął swoją przygodę z aktorstwem. W 2018 r. otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Bydgoszczy. W listopadzie 2022 roku obchodził 86. urodziny.

Grał zarówno w teatrze, jak i uznanych za kultowe filmach. Największą popularność dały mu role w filmie „Vabank” oraz uwielbianych serialach takich jak „Czterdziestolatek„, „Czarne chmury” czy „Kariera Nikodema Dyzmy„.

Leonard Pietraszak zostanie zawsze pamiętany jako wybitny aktor i człowiek pełen miłości i talentu. Jego wkład w rozwój polskiej kultury pozostanie na zawsze żywy w sercach fanów i wszystkich, którzy mieli szczęście go znać i z nim pracować.

Katarzyna Bosacka dzieci przepisy ksiązki

Bosacka wzięła pod lupę znane Ptasie Mleczko. Odkryła coś, co ją mocno zaniepokoiło

zrzutka.pl podatek od spadków i darowizn

Rząd uderzy podatkiem w internetowe zrzutki. Cios w plecy chorych zbierających na leczenie?