w ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

Ważna zmiana w ZUS! Obowiązek dotyczy każdego. Kto tego nie zrobi, może mieć kłopoty

Od nowego roku zajdą zmiany w relacjach pomiędzy osobami płacącymi składki a Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Dotyczą one każdego bez wyjątku.

zus pue rejestracja logowanie

Od 1 stycznia 2023 weszły w życie nowe sposoby komunikacji pomiędzy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych a płatnikami składek. Zmiana jest obowiązkowa dla wszystkich z mocy ustawy. Kto nie dopełni formalności, będzie miał spore kłopoty.

Zmiany w ZUS. Konto w PUE ZUS obowiązkowe dla każdego

Od nowego roku każdy będzie miał obowiązek założyć profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. O zmianach nieustannie przypominają przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zmiany te dotyczą wszystkich bez wyjątku.

Platforma PUE ZUS umożliwia załatwianie większości najważniejszych z punktu widzenia obywatela spraw w urzędzie bez opuszczania domu. To spore ułatwienie, które pozwala na zaoszczędzenie czasu. Nie trzeba przez to również stać w kolejkach do okienka. Taka forma załatwiania urzędowych spraw jest bowiem zbyt czasochłonna.

Dzięki PUE ZUS każdy jest w stanie śledzić dane na temat swoich ubezpieczeń, świadczeń, zwolnień lekarskich czy opłaconych składek. Choć profil można założyć od 2012 roku, to spore grono Polaków nadal tego nie zrobiło. Obecnie aktywnie z konta w ZUS korzysta nieco ponad 10 mln rodaków.

Bon turystyczny, 500 plus i inne sprawy bez wychodzenia z domu

Dzięki PUE ZUS załatwimy Polski Bon Turystyczny, świadczenie Rodzina 500 plus i inne, takie jak wnioski o rodzinny kapitał opiekuńczy i dofinansowanie żłobków czy wyprawkę szkolną. Od 2023 r., wejdą jednak zmiany w przepisach i każdy będzie zmuszony posiadać profil w tym systemie. W innym wypadku niczego nie załatwi.

Profil można z łatwością założyć od ręki odwiedzając najbliższą placówkę ZUS, ale można to również zrobić przez internet. Takiego konta nie musieli posiadać na przykład pracodawcy, którzy zatrudniali mniej niż 5 osób w firmie. Teraz będą musieli taki profil posiadać.

morawiecki koronawirus lockdown

Ostra reakcja Morawieckiego. Rząd robi krok wstecz. „Nie ma zgody na takie pomysły”

rosja zaatakuje polskę

Bombardowanie przy polskiej granicy. Rosjanie dokonali prób precyzyjnego uderzenia