w ,

Papież pilnie trafił do szpitala. Komunikat Watykanu: „Kłopoty z oddychaniem i sercem”

W środę 29 marca papież Franciszek został zabrany karetką pogotowia do szpitala. Powodem miały być problemy z sercem i oddychaniem.

papież franciszek zawał
Fot. Twitter / TOK FM; Wikipedia

Niepokojące wieści płyną z Watykanu. Papież Franciszek prawdopodobnie spędzi kolejne dni w klinice Gemelli i będzie pod stałą opieką lekarzy. 29 marca źle się poczuł, miał problemy z oddychaniem oraz sercem. Do szpitala zawiozła go karetka pogotowia.

Franciszek w szpitalu. Są nowe informacje o stanie zdrowia papieża

Po południu w środę 29 marca papież nagle źle się poczuł i zgodnie z komunikatem służb prasowych Watykanu miał poważne problemy z oddychaniem i pracą serca. Natychmiast został przewieziony do szpitala, gdzie pod opieką najlepszych lekarzy spędzi kolejne kilka dni. Pojawił się też nowy komunikat na temat stanu zdrowia głowy Kościoła katolickiego.

Świat wstrzymał w minioną środę oddech, gdy do szpitala trafił papież Franciszek. Zawał podawano jako przyczynę, bo ta pojawiła się w przestrzeni medialnej, ale do tej pory nie ma oficjalnego potwierdzenia. Wiadomo jednak, że Franciszek przechodzi ciężką infekcję dróg oddechowych.

Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni przekazał też w trakcie spotkania z dziennikarzami najnowsze informacje o stanie zdrowia papieża. Jego stan nieco się poprawił, ale pytany przez reporterów unikał sprecyzowania, na co cierpi papież Franciszek. Wiek robi jednak swoje.

Papież Franciszek dobrze odpoczął w nocy. Obraz kliniczny poprawia się. Papież kontynuuje zaplanowaną kurację, zjadł śniadanie i przeczytał kilka gazet – poinformowało biuro prasowe Watykanu.

Onet pisze o zapaleniu płuc, inne gazety donoszą nawet o zawale serca. Włoska agencja informacyjna ANSA twierdzi z kolei, że Franciszek ma szansę opuścić szpital przed Wielkanocą.

Ile lat ma papież Franciszek? Niedziela Palmowa pod znakiem zapytania

W środę Franciszek skarżył się na problemy z sercem i duszności. Karetka została wezwana w trybie pilnym. Wykluczono na pewno infekcję koronawirusem. Po przeprowadzonej tomografii klatki piersiowej nie wykazano niczego, co by mogło niepokoić lekarzy.

Watykan szykuje się już do mszy, którą miał poprowadzić 86-letnie papież w Niedzielę Palmową 2 kwietnia. Jest wielce prawdopodobne, że głowa Kościoła katolickiego jednak się nie pojawi. Z doniesień medialnych wynika też, że z powodu starości i pogarszającego się stanu zdrowia papież podpisał już dokument o rezygnacji ze stanowiska.

Franciszek miał zawał? To nieoficjalna informacja

Stan zdrowia papieża w ostatnich latach mocno się pogorszył. Ma on wyraźne problemy z chodzeniem, co widać podczas wielu uroczystości. Cierpi on na tak zwaną „chorobę zakonnic”, do którego przyczynia się częste klękanie na kolanach. To nic innego jak popularna nazwa zapalenia kaletki przedrzepkowej.

Do tej pory służby medialne Watykanu nie potwierdziły tych doniesień, ale wiele wskazuje na to, że stan zdrowia Ojca Świętego trafił do kliniki po zawale serca. Ten miał być bezpośrednią przyczyną niewydolności oddechowej w ostatnią środę.

foodpairing co to

Whisky a jedzenie. Z czym łączyć whisky, czyli food pairing (kuchenne eksperymenty) w praktyce

składka zdrowotna ryczałt 2023

Na NFZ płacimy krocie, a mimo to leczymy się prywatnie. Powód jest oczywisty