w

Znany poseł PiS rezygnuje z mandatu poselskiego. Ma dostać nową posadę

Jeden z posłów Prawa i Sprawiedliwości postanowił zrezygnować z bycia posłem. Odda wkrótce legitymację i na tym zakończy swoją działalność w parlamencie.

marek zagórski pis
Fot. pis.org.pl

Jak wynika z informacji medialnych, poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Zagórski wkrótce zrezygnuje z mandatu i przestanie pełnić funkcję posła na Sejm. Wiadomość udało się potwierdzić między innymi dziennikarzom portalu Interia.

Marek Zagórski (PiS) złoży mandat poselski. W tle nowa posada

Dziennikarzom udało się ustalić (póki co nadal nieoficjalnie), że wkrótce były minister cyfryzacji i poseł PiS Marek Zagórski zostanie prezesem Krajowej Grupy Spożywczej. W związku z tym będzie musiał oddać legitymację poselską i przestać być posłem. To koniec jego pracy w parlamencie. Do rezygnacji może dojść jeszcze dziś 31 marca.

Jego miejsce w Sejmie prawdopodobnie zajmie Iwona Kurowska, które do tej pory pełni funkcję dyrektora w centrali Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Innym kandydatem jest radny Prawa i Sprawiedliwości z powiatu wyszkowskiego Jerzy Żukowski.

30 lat kariery w polityce

Marek Zagórski karierę polityczną rozpoczynał w Partii Konserwatywnej. Następnie był członkiem Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego (w latach 90-tych). Posłem był przez trzy kadencje, ale za pierwszym razem startował z listy opozycyjnej dziś Platformy Obywatelskiej. W 2015 roku startował już jako polityk PiS.

Przez dwa lata pełnił funkcję sekretarza tanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ale pracował też w Ministerstwie Skarbu Państwa i jako minister cyfryzacji. Jako poseł był bardzo aktywny. Brak udział w 96% głosowań w Sejmie. Nie pojawiał się jednak zbyt często na mównicy.

budżet państwa 2023 dochody i wydatki

Po nadwyżce w budżecie nie ma już śladu. Spadły też dochody podatkowe

lokaty bankowe inflacja oszczędzanie nie opłaca się niskie oprocentowanie eurostat

Jak zaoszczędzić na kupowaniu jedzenia? Proste sposoby, o których sklepy nie mówią