w

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! OMGOMG WTFWTF KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Jarosław Wolski o ataku Rosji na Polskę. Nie ma złudzeń. „Ja bym się zaczął troszkę bać”

Ekspert od wojskowości i publicysta Jarosław Wolski skomentował ostatnie doniesienia na temat możliwego wybuchu konfliktu nuklearnego. Co będzie z Polską?

wolski o wojnie zychowicz
Fot. YouTube / WoW - Wolski o wojnie (screen)

Jarosław Wolski, autor popularnego kanału „Wolski o wojnie” na YouTube, politolog i analityk zajmujący się wojskiem i obronnością, nie ma dla nas dobrych wiadomości. Postanowił on skomentować ostatnie wypowiedzi i groźby kluczowych rosyjskich polityków.

Wolski: „Rosjanie, aby nie przegrać, muszą użyć broni atomowej, albo…”

Czy groźby kierowane przez Kreml w kierunku Polski są tym, czego należy się rzeczywiście obawiać? Analityk i ekspert ds. wojskowości Jarosław Wolski rozmawiał o tym z autorem książki o III wojnie światowej Piotrem Zychowiczem.

Panowie rozmawiali na temat bieżącej sytuacji na Ukrainie (czemu poświęcają bardzo dużo czasu). W trakcie dyskusji poruszyli temat użycia przez Rosję broni nuklearnej. Przypomnijmy, że Władimir Putin cały czas straszy Zachód, w tym Polskę, że może sięgnąć po rozwiązania niekonwencjonalne.

Rosjanie mieli dwa wyjścia. Walnąć atomówkę albo ogłosić mobilizację. Ogłosili mobilizację. I teraz zobaczymy. (…) Wszyscy wiedzieli, że Rosjanie doszli do sytuacji, w której w zasadzie, żeby nie przegrać, albo muszą użyć broni atomowej albo ogłosić mobilizację. Ogłosili mobilizację – powiedział Wolski.

„Ja bym się zaczął troszkę bać”

Wolski od samego początku inwazji murem stoi za Ukrainą i życzy zaatakowanym pełnego zwycięstwa. Nie da się jednak ukryć, że Ukraina jest skazana na pomoc militarną NATO i będzie w stanie walczyć tak długo, jak ta pomoc będzie napływała. Co zatem wydarzy się, jeśli tak nie będzie?

Ja bym się zaczął troszkę bać i bardzo uważnie obserwował Rosjan w sytuacji, w której mimo ogłoszenia mobilizacji, zaczną jednoznacznie bardzo mocno przegrywać na froncie. Wtedy naprawdę Rosjanom zostanie tylko broń atomowa. I wtedy bym się zaczął zastanawiać, co się może wydarzyć. W mojej ocenie to jeszcze nie jest ten moment – stwierdził ekspert w rozmowie z Piotrem Zychowiczem (autorem niezwykle popularnego kanału „Historia Realna„).

Wolski od 2014 związany jest z branżą dziennikarstwa obronnego w Polsce, związany początkowo z portalem „Dziennik Zbrojny„. Od 2015 roku współpracuje z „Przeglądem Sił Zbrojnych” oraz jako stały współpracownik periodyku „Nowa Technika Wojskowa„. Specjalizuje się w broni pancernej i przeciwpancernej oraz tak zwanym białym wywiadzie.

Źródło: YouTube / Wolski o wojnie; DoRzeczy

jerzy połomski nie żyje

To ostatnie zdjęcie Połomskiego przed śmiercią. Artysta pożegnał nas ciepłym uśmiechem

książę harry książka

Książę Harry ujawnił, co Elżbieta II usłyszała od niego przed śmiercią. Padło smutne zdanie