w ,

500 plus dla psa i kota. Nowy pomysł polityków wzbudza mieszane uczucia

W Polsce chyba większość rodzin posiada w domu psa lub kota. Politycy wpadli na przedziwny pomysł, aby właścicielom czworonogów też dać 500 plus.

500 plus na psa i kota

Jest wiele różnych ważniejszych obszarów w życiu Polaków, w którym należałaby się pomoc finansowa. Politycy mają jednak swój świat i właśnie wpadli na pomysł, aby rozdać kasę właścicielom psów i kotów. Czy rzeczywiście będą oni dostawać swoje 500 plus?

500 plus na psa i kota. O co chodzi i kto na to wpadł?

Właściciele psów i kotów być może wkrótce będą mogli ubiegać się o pomoc finansową od rząd. Chodzi o wsparcie, które już w mediach nazwano mianem „500 plus na psa i kota„. Jeśli ktoś ma w domu lub mieszkaniu czworonożnego przyjaciela, być może będzie otrzymywał takie wsparcie.

Celem programu jest oczywiście zapobieganie bezdomności tych zwierząt. W schroniskach w całej Polsce kotów i psów są tysiące i nikt nie chce ich brać do siebie. To generuje też ogromne koszty po stronie urzędów miast i gmin. Jak wiadomo, działalność schronisk dla zwierząt to studnia bez dna.

O nowym pomyśle z dodatkiem na zwierzaki donieśli dziennikarze portalu Fakt.pl. Wśród właścicieli zwierząt wywołało to skrajne emocje – od niezwykłego poruszenie aż po ogromną radość.

Poszczególne gminy przygotowują się do realizacji nowego pomysłu. Miasta i gminy w całym kraju chcą ograniczyć wydatki związane z utrzymywaniem schronisk, dlatego wsparcie ma być formą walki ze zjawiskiem bezdomności zwierząt domowych.

Kto może dostać 500 plus na psa i kota?

Czy otrzymane pieniądze właściciel będzie mógł wydać, na co tylko mu się podoba? Czy program wsparcia będzie miał określone zasady funkcjonowania? Po pierwsze i najważniejsze, należy w domu posiadać zwierzę. Programem najpewniej zainteresują się nie tylko osoby posiadające już czworonoga, ale też tacy, którzy planują wybrać się do schroniska.

Jeśli opiekun czworonoga zechce starać się o dofinansowanie, będzie zmuszony przedstawić umowę najmu bądź dokumenty, które poświadczą, że jest właścicielem lokalu. Konieczne będzie bowiem udowodnienie, że płaci się w danej gminie, gdzie się mieszka, wszystkie lokalne podatki.

Trzeba się postarać o dodatek, ponieważ program potrwa tylko do listopada 2023 roku. Właściciele czworonogów będą mogli otrzymać z urzędu miasta lub gminy do kilkuset złotych dofinansowania, ale jedynie niezbędnych zabiegów weterynaryjnych. Może to być na przykład zabieg kastracji, ale też czipowanie.

Jeśli więc posiadamy w domu przyjaciela na czterech łapach, możemy starać się o dofinansowanie takich zabiegów i pełny zwrot kosztów. Trzeba jednak się szybko decydować, bo pula środków przeznaczonych na tę akcję jest ograniczona.

biedronka lidl kaufland kasa więzienie

Nie próbuj tego robić przy kasie samoobsługowej. Klientka wpadła. Grozi jej więzienie

teresa lipowska wiek choroba

Ile emerytury z ZUS dostaje Teresa Lipowska? Przy życiu trzyma ją tylko jedno