w

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF KOCHAM TO!KOCHAM TO! PŁACZĘPŁACZĘ JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Aleksander Kwaśniewski ostrzega opozycję. To się stanie, gdy przegra ona jesienne wybory

Były prezydent Polski nie ma złudzeń. W trakcie rozmowy z Onetem wystosował apel do partii opozycyjnych w sprawie jesiennych wyborów do parlamentu.

kwaśniewski wiek
Fot. Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej; YouTube / Radio ZET (screen z rozmowy z 10 lutego 2023 roku).

Aleksander Kwaśniewski jako była głowa państwa i autorytet dla ugrupowań opozycyjnych postanowił udzielić wywiadu. W rozmowie z dziennikarzami Onetu jasno zadeklarował, co jest stawką zbliżających się wielkimi krokami wyborów parlamentarnych.

Kwaśniewski ostrzega opozycję. To się stanie, gdy nie uda się wygrać wyborów

Jeżeli zwycięży PiS, to będzie pierwszy przypadek w demokratycznej Polsce, kiedy jakaś partia trzeci raz wygra wybory, czyli będzie miała 12 lat rządzenia. I to pozwoli PiS-owi domknąć zmiany, które wprowadza – powiedział dziennikarzom Onetu były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski. Jego ostatni wywiad stanowi de facto apel do opozycji o dogadanie się.

Z ust byłej głowy państwa jasno wynika, co jest stawką jesiennych wyborów i jaka jest ich waga dla każdego Polaka. Przyznał, że będą to najważniejsze wybory właściwie od momentu obalenia poprzedniego ustroju, a ich wynik może być ostatecznie bardzo niebezpieczny dla obywateli.

Kwaśniewski obawia się, że o wyniku wyborów zadecyduje nie program i postulaty ugrupowań politycznych, tylko „błahostka na ostatniej prostej, jakaś afera, skandal albo źle wypowiedziane słowo” przez któregoś z liderów. Obywatele mniej bowiem patrzą na postulaty i programy i w to miejsce oczekują igrzysk.

Zdaniem byłego prezydenta celem opozycji nie jest rewolucja, tylko zatrzymanie Prawa i Sprawiedliwości, aby nie doszło do trzeciej kadencji. Nie chodzi też o anulowanie wszystkich wprowadzonych zmian przez partię Kaczyńskiego, a jedynie zastopowanie jego pomysłów. W innym wypadku będziemy w sytuacji groźnej dla Polski.

„To jest dzisiaj maksimum tego, co można osiągnąć”

Kwaśniewski wskazał też na problem, który toczy opozycję od dawna, czyli brak porozumienia w sprawie formuły, w jakiej opozycja ma do tych wyborów stanąć. Jedni są za jedną listą, inni za dwoma lub trzeba blokami. Zdaniem byłego prezydenta dyskusja ta obecnie jest już całkowicie pozbawiona sensu, czas bowiem na konkrety i decyzje.

Trzeba w końcu podjąć decyzję i zacząć się szykować do wyborów w takim albo innym formacie. Jak dalej będzie tak napinana koncepcja jednej listy, to zaczną się rozczarowania i podziały w opozycji jeszcze przed wyborami – prognozuje zaniepokojony Kwaśniewski. Na koniec wywiadu wystosował do liderów ugrupowań opozycyjnych mocny apel.

Kwaśniewski zasugerował, aby przy okazji długiego majowego weekendu doszło do ostatecznego spotkania całej opozycji w celu ustalenia formuły startu, pomysłów na wybory, ale też zawarcia pewnego rodzaju paktu o nieagresji.

Jego zdaniem potrzebna jest teraz jedynie jednoznaczna i stanowcza deklaracja, że po wyborach dojdzie do wspólnego zbudowania rządu, bo niczego więcej – jak twierdzi były prezydent – nie da się już na tym etapie ugrać.

Źródło: Onet.pl, Wprost

anna wardak młoda lewica

Działaczka Lewicy pochwaliła się, że obchodzi Wielkanoc. Takiej reakcji się nie spodziewała

putin rak

Stan Putina się pogorszył? Ujawniono trzy choroby. „W pogotowiu ma kilkunastu lekarzy”