w , ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! PŁACZĘPŁACZĘ WTFWTF KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

Prezydent obiecał, że tego nie zrobi. Jednak zmienił zdanie. Wszyscy za to zapłacimy

Andrzej Duda w trakcie kampanii prezydenckiej obiecał, że nigdy nie podpisze żadnej ustawy, która zwiększa obciążenia podatkowe. Zrobił na odwrót.

1200 plus andrzej duda świadczenie zasiłek dla bezrobotnych
Fot. YouTube

Prezydent Andrzej Duda, gdy ubiegał się o reelekcję, obiecał, że tak długo, jak pozostanie prezydentem, nie podpisze się pod podwyżkami podatków. Podpisał jednak wszystko – od podatkowego Polskiego Ładu po 10 proc. podwyżkę akcyzy na alkohol i papierosy czy podatek cukrowy.

Andrzej Duda podpisał się pod podwyżkami podatków. Obiecał coś innego

Gdy Rafał Trzaskowski mówi, że rząd Zjednoczonej Prawicy będzie podnosił podatki, to należy to potraktować z uśmiechem. Już wiele razy mówił rzeczy, które potem się nie sprawdziły – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas kampanii prezydenckiej latem 2020 roku. Od tamtej pory wiele się jednak zmieniło.

Prezydent właśnie podpisał ustawę zakładającą 10 proc. wzrost akcyzy na papierosy i alkohol od 2022 roku. Potem, przez kolejne kilka lat, stawki mają rosnąć co rok o kolejne 5 proc. Wcześniej podpisał się bez mrugnięcia okiem pod podatkową częścią Polskiego Ładu, który zakłada gigantyczny wzrost obciążeń nie tylko dla firm, ale też ciężko pracujących na etatach.

Zgodnie z podpisaną właśnieustawą, od stycznia 2022 r. stawki akcyzy na alkohol etylowy, piwo, wino, napoje fermentowane i wyroby pośrednie wzrosną o 10 proc., a minimalna stawka akcyzy na papierosy wzrośnie z obecnych 100 proc. do 105 proc. całkowitej kwoty akcyzy.

PiS podniósł, co się dało. Polski Ład i inflacja wyczyszczą Polakom portfele, a to jeszcze nie koniec…

Wszystkie zmiany zostaną wdrożone od nowego roku. Zmiany, które wygenerują jeszcze większą inflację i utratę wartości pieniądza każdego z nas. Warto wspomnieć, że wg grudniowego odczytu GUS, inflacja wynosi już niemal 8 proc. i jest najwyższa od 21 lat. Tak drogo jeszcze w polskich sklepach nie było.

Ten pan już wiele razy mówił rzeczy, które potem się nigdy nie sprawdziły. Po pierwsze nie sądzę, żeby rząd Zjednoczonej Prawicy zamierzał podnieść podatki, a po drugie, proszę pamiętać, że póki co jeszcze jestem ja. Ja się nie zgadzam na podwyżki podatków. (Andrzej Duda, lipiec 2020)

Nasze pieniądze z miesiąca na miesiąc tracą i można kupić za nie coraz mniej. 500 plus warte jest dziś około 400 zł (wg cen z 2015 roku). Rosną już właściwie wszystkie ceny z wyjątkiem wieprzowiny. Od nowego roku uderzy w nas największa od dziesięcioleci podwyżka cen prądu (mówi się nawet o 40 proc. w górę).

Największe spustoszenie w naszych kieszeniach zrobi jednak Polski Ład, o czym premier Morawiecki milczy. Od stycznia 2022 roku wszyscy przedsiębiorcy podniosą ceny za swoje usługi nawet o 20-30 proc. To księgowi, fryzjerzy, lekarze i wszyscy inni. Jedno jest pewne – najgorsze dopiero przed nami.

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych przyjęła w maju 2022 r. poprawki do ustawy o podatku dochodowym obniżające stawkę PIT z 17 do 12 proc. Zmiany mają wejść do lipca 2022 roku, ale z powodu inflacji dla portfeli Polaków będzie miało to symboliczne znaczenie. Jeśli dojdzie do kolejnej podwyżki płacy minimalnej spowodowanej drożyzną, od 2023 roku wzrosną również drastycznie składki na ZUS.

maryla rodowicz wydatki emerytura wiek

Maryla Rodowicz ujawnia wysokość emerytury. Kwota, która zwala z nóg

zakaz importu zbóż z ukrainy

Wielki powrót Kaczyńskiego. Padły ostre słowa i zapowiedź nowego zakazu