w

WTFWTF

Lewica w żałobie. Zmarł jeden z posłów. Odszedł w przeddzień urodzin

W wieku 69 lat zmarł były poseł SLD i członek komisji śledczej do zbadania tak zwanej afery Rywina. Odszedł 8 maja dzień przed swoimi 70. urodzinami.

Nie żyje były poseł SLD i członek komisji śledczej do zbadania tzw. afery Rywina Jerzy Szteliga. Przyczyną śmierci była długa i ciężka choroba. Polityk odszedł dzień przed swoimi 70. urodzinami.

Nie żyje polityk SLD. Zmarł po długiej chorobie

Informację o śmierci Jerzego Szteligi potwierdzili politycy Nowej Lewicy. Polityk przyszedł na świat 9 maja 1953 roku w Zebrzydowicach w województwie małopolskim. Ukończył Wydział Filologiczny Leningradzkiego Uniwersytetu Państwowego w Sankt Petersburg. Doktorat obronił w 1988 roku.

W czasie studiów był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Po upadku komunizmu wstąpił do Socjaldemokracji Rzeczpospolitej Polskiej, która przekształciła się w Sojusz Lewicy Demokratycznej. Był posłem w okresie od 1993 do 2005 roku.

Zasiadał w komisji śledczej, która miała za zadanie zbadać tzw. aferę Rywina. Ostatecznie w roku 2005 roku Szteliga opuścił klub SLD, a rok później zatrzymano go w sprawie domniemanego przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 90 tys. zł. Polityka po pięciu latach uniewinniono.

dowbor zwolniona

Niepokojące wieści o Katarzynie Dowbor. „Dziękujemy za zaangażowanie, które wniosła…”

parada na placu czerwonym

Katastrofa podczas Parady Zwycięstwa w Moskwie. Mina Putina mówi wszystko