w

Opozycja składa wniosek do prokuratury przeciwko Mateuszowi Morawieckiemu. Chodzi o rakietę

Posłowie Platformy Obywatelskiej postanowili w trybie wyborczym złożyć pozew przeciwko urzędującemu szefowi rządu. Co jest tego powodem?

Z ustaleń dziennikarzy „Rzeczpospolitej” wynika, że zarówno minister obrony Mariusz Błaszczak, jak i premier Mateusz Morawiecki posiadali wiedzę na temat rosyjskiej rakiety, którą odnaleziono w lesie pod Bydgoszczą. W związku z tym posłowie PO składają wniosek do prokuratury.

Pozew przeciwko premierowi Morawieckiemu. Opozycja idzie na ostro

Dziennikarze ustalili, że dowódca operacyjny gen. Tomasz Piotrowski wypełnił swoje obowiązki i powiadomił o zdarzeniu incydencie tak ministra obrony Mariusza Błaszczaka, jak i szefa rządu. Politycy Platformy Obywatelskiej, którzy ogłosili, że zgłoszą w tej sprawie wniosek do prokuratury, wyzywali premiera od kłamców.

Mamy do czynienia z absolutnym kłamstwem, wprowadzeniem w błąd opinii publicznej w sprawie, która dotyczy bezpieczeństwa państwa – stwierdził polityk PO i były minister obrony Tomasz Siemoniak w trakcie specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Zarzuty odpiera rzecznik rządu Piotr Mueller, który twierdzi, że wszystkie informacje, które ujawniła gazeta, nie są prawdziwe. W ten sam sposób zareagowało na przedstawione w publikacji tezy Ministerstwo Obrony Narodowej.

Posłowie wyzywają premiera od kłamców. Rzecznik rządu reaguje

Jak twierdzą autorzy artykułu, „kontrolerzy zabezpieczyli dokumenty, które mogą rzucić nowe światło, kto był w grudniu informowany, że nieznany obiekt wleciał ze wschodu do Polski„. Do incydentu doszło w grudniu 2022 roku. Szczątki rakiety znaleziono jednak dopiero w kwietniu br.

Dzisiaj składamy wniosek do polskiej prokuratury. Chcemy zawiadomić o możliwości popełnienia przestępstwa przez pana premiera Morawieckiego w związku z niedopełnieniem obowiązków, w związku z tym, że okłamał opinię publiczną, w związku z tym, że o sprawie rakiety, która spadła na Polskę wiedział od samego początku. W związku z tym, że przez pięć miesięcy, kiedy ta rakieta leżała gdzieś w lesie, jako polskie państwo nie zrobiono nic –  powiedział Cezary Tomczyk, poseł Platformy Obywatelskiej.

Źródło: Onet, Twitter, „Rzeczpospolita”

waloryzacja 2021 tabela netto brutto ile dostaną emeryci podwyżka trzynastka czternastka bieda ostatnia wypłata czternastki

GUS opublikował nowe dane. Nie ma złudzeń. Żadne czary rządowi nie pomogą

apap forte dla dzieci wycofany

Znany lek dla dzieci pilnie wycofany z aptek! GIF informuje o wadzie jakościowej