w ,

Nowe wieści o stanie zdrowia abp. Sławoja Głódzia. Jest komentarz Archidiecezji Białostockiej

Coraz więcej sprzecznych wiadomości pojawia się na temat stanu zdrowia abp. Sławoja Leszka Głódzia. Głos w tej sprawie zabrała Archidiecezja Białostocka.

sławoj leszek głódź arcybiskup
Fot. Silar (CC BY-SA 4.0); freepik

Kilkanaście godzin temu w mediach pojawiła się niepokojąca informacja na temat duchownego. Jak miał dowiedzieć się nieoficjalnie dziennikarz śledczy Radosław Gruca, abp Sławoj Leszek Głódź rzekomo przebywa w szpitalu w ciężkim stanie. Głos w sprawie zabrały źródła kościelne.

Abp Sławoj Leszek Głódź w szpitalu? Sprzeczne informacje

W ostatnich godzinach wiele mediów podało informację o złym stanie zdrowia duchownego. Sprawę skomentowała już rzeczniczka Archidiecezji Białostockiej Teresa Margańska, która za pośrednictwem stacji TVP Info zdementowała doniesienia dziennikarzy.

Były metropolita gdański – zgodnie z jej informacjami – wcale nie przebywa w szpitalu i cieszy się dobrym zdrowiem. – Przed chwilą rozmawiałam z arcybiskupem. Ani arcybiskup, ani ksiądz, który się nim opiekuje, nie mają takich wiadomości, o których informują media – przekazała rzeczniczka. Duchowny ma rzekomo przebywać w swoim domu.

Również dziennikarz, który podał rano 2 czerwca jako pierwszy niepokojącą informację, zdementował ją na swoim profilu na Twitterze.

transmisja na żywo z marsa

Transmisja na żywo z Marsa! Tak wygląda Czerwona Planeta okiem kamery [LIVE STREAM]

łukaszenka choroba

Łukaszenka w strachu. „Konieczna jest pilna interwencja chirurgiczna, której się boi”