w , ,

Transmisja na żywo z Marsa! Tak wygląda Czerwona Planeta okiem kamery [LIVE STREAM]

Europejska Agencja Kosmiczna rozpoczyna 2 czerwca swoją pierwszą w historii transmisję na żywo prosto z Marsa. Zobacz na żywo Czerwoną Planetę!

transmisja na żywo z marsa

2 czerwca Europejska Agencja Kosmiczna przeprowadzi pierwszą w historii ransmisję na żywo prosto z Marsa – najbliższej nam planety (nie licząc Wenus). Livestream z Czerwonej Planety jest prowadzony za pośrednictwem portalu YouTube.

Transmisja na żywo z Marsa. Zobacz Czerwoną Planetę w czasie rzeczywistym

To bez wątpienia historyczne wydarzenie. Choć naukowcy dawno już pokazali nam idealnej jakości zdjęcia powierzchni Marsa, tym razem mamy do czynienia z czymś jeszcze ciekawszym. To pierwsza w historii transmisja na żywo z satelity umieszczonej na orbicie Czerwonej Planety.

Wydarzenie to zostało zorganizowane z okazji 20. rocznicy programu Mars Express ESA. Widzowie z całego świata mogą podziwiać na żywo naszego kosmicznego sąsiada. Internauci będą mieli okazję podziwiać zdjęcia odświeżane średnio co 50 sekund.

Transmisja prowadzona jest przy pomocy dość starej już kamery, która nie była projektowana do takich celów. Dlatego też do samego końca naukowcy nie byli pewni, że wszystko 2 czerwca od godziny 18 będzie działało jak należy.

anthony blinken wikipedia

Sekretarz stanu USA Anthony Blinken wyśmiał rosyjską armię. Padły zabawne słowa

sławoj leszek głódź arcybiskup

Nowe wieści o stanie zdrowia abp. Sławoja Głódzia. Jest komentarz Archidiecezji Białostockiej