w

Gdańsk. Pijana kobieta pogryzła ratownika medycznego. Teraz ma problem

Kobieta w stanie wskazującym ma teraz problem. Za naruszenie nietykalności cielesnej grozi kara do 3 lat więzienia.

Policjanci zatrzymali agresywną 24-latkę, która zaatakowała oraz ugryzła ratownika medycznego, gdy udzielał jej pomocy. Kobieta miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Zatrzymanej grozi kara nawet 3 lat więzienia.

Pogryzła ratownika medycznego. Dostanie 3 lata więzienia?

W minioną sobotę policjanci z komisariatu przy ul. Długa Grobla 4 odebrali zgłoszenie, że przy jednej z ulic w rejonie Śródmieścia doszło do naruszenia nietykalności cielesnej członka ekipy karetki pogotowia.

Policjanci pojechali na miejsce i podczas rozmowy z członkami załogi karetki pogotowia ustalili, że kobieta została znaleziona na trawniku, nie było z nią kontaktu i najprawdopodobniej jest pijana.

Ratownicy udzielili jej pomocy medycznej, a gdy w karetce odzyskała świadomość, stała się agresywna, zaczęła kopać w elementy wyposażenia karetki, wyzywała ratowników oraz ugryzła jednego z nich w rękę, powodując otwartą ranę.

Kobieta została zatrzymana przez policjantów i trafiła do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze sprawdzili jej trzeźwość i okazało się, że ma w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Policjanci przyjęli zawiadomienia od pokrzywdzonego, przesłuchali świadków oraz powołali biegłego sądowego z zakresu medycyny. Kobieta najprawdopodobniej jeszcze dziś usłyszy zarzut naruszenia nietykalności cielesnej ratownika.

Policjanci przypominają, że lekarz oraz ratownik medyczny, podczas pełnienia obowiązków służbowych, korzystają z ochrony prawnej przewidzianej funkcjonariuszowi publicznemu. Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego grozi kara 3 lat więzienia.

Źródło: gdansk.policja.gov.pl

jaja królewskie salmonella

GIS ostrzega! Salmonella na powierzchni skorupek jaj tej firmy. Pilnie je wyrzuć

artur soboń wiceminister finansów

Rząd wprowadzi nowe podatki? Stanowcza deklaracja wiceministra finansów