w ,

Watykan o stanie zdrowia Franciszka. Lekarze zabrali głos. Papież przyjął Eucharystię

Nie milkną echa ostatniej wizyty papieża Franciszka w rzymskiej klinice Gemelli. Służby prasowe Watykanu w końcu zabrały w tym temacie głos.

papież franciszek operacja
Fot. Twitter / Vatican News

Komunikat służb prasowych Watykanu był krótki i zwięzły. Pierwotnie mówiło się, że Franciszek pojawił się w szpitalu w celu wykonania rutynowych badań. Niestety okazało się, że przeszedł operację, o której otwarcie mówi się dopiero teraz.

Papież Franciszek w szpitalu. Ma za sobą pilną operację

Noc minęła spokojnie – poinformował oficjalnie Watykan. To był jedyny komunikat dotyczący ostatnich wydarzeń i operacji, którą ma za sobą Franciszek. 86-letni papież leżał przez trzy godziny na stole operacyjnym w klinice Gemelli. Jak podały media, przed zabiegiem papież miał przyjąć Eucharystię.

Jak ujawniono, papież w środę 7 czerwca przeszedł zabieg laparotomii i operacji plastycznej ściany brzucha. Powodem pilnego zabiegu była ooperacyjna przepuklina będąca źródłem nawracającego i silnego stanu bólowego. U Franciszka stwierdzono też „pogarszające się zespoły subokluzyjne„.

Chirurg papieża o aktualnym stanie jego zdrowia

Ojca Świętego operował profesor chirurgii Sergio Alfieri i to on opowiedział na spotkaniu z mediami, jaki jest aktualny stan jego zdrowia. Franciszek jest jego zdaniem „w dobrym stanie ogólnym„, wykonane po operacji badania dały dobre wyniki. Ojciec Święty oddycha samodzielnie.

Nie znaleziono żadnych innych schorzeń, papież nie ma żadnej innej choroby – zapewnił Alfieri i jednocześnie przyznał, że przebyty zabieg nie zostawi w jego ciele żadnych śladów. Franciszka czeka więc teraz powrót do pełni sił i pooperacyjna kuracja. Lekarz przewiduje, że papież wróci do swoich obowiązków za minimum tydzień.

Źródło: Twitter, Polsat News

nowy jork smog żółty dym z kanady

USA. Apokalipsa w Nowym Jorku! Czerwony trujący dym przykrył całe miasto

nowy świat zabójstwo warszawa

Kolejni zatrzymani w bardzo głośnej sprawie! Podejrzany jest już w rękach policji