w

PILNE. Jednostki specjalne w Moskwie postawione w stan najwyższej gotowości bojowej

Gorąco w Rosji. Narodowy Komitet Antyterrorystyczny Federacji Rosyjskiej wszczął wobec szefa Grupy Wagnera postępowanie w sprawie podżegania do zbrojnego buntu przeciw Putinowi.

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin został powiadomiony o napiętej sytuacji, do jakiej doszło w ostatnich godzinach. Ludzie z Grupy Wagnera zaczęły walczyć na Ukrainie z wojskiem rosyjskim. Z kilku regionów Rosji pojawiają się informacje o ruchach wojsk i milicji. Wkrótce ma zostać wyemitowany pilny apel Putina do narodu.

Jewgienij Prigożyn wpisany do rejestru agentów zagranicznych. Wypowiedział wojnę armii rosyjskiej

To już kolejny etap trwającego od jakiegoś czasu konfliktu między założycielem Grupy Wagnera i rosyjskim resortem obrony.Jak stwierdził lider najemników, specjalna operacja wojskowa była potrzebna Rosji, by na Ukrainie zainstalować Wiktora Mewedczuka w roli prezydenta.

Gorąco robi się na Ukrainie, ale też w sercu Rosji, czyli w Moskwie. Rosyjscy blogerzy zaczynają panikować, że niebawem załamie się front, a potem nastąpi gigantyczna ofensywa armii ukraińskiej. Jednocześnie dochodzi do sporu między szefem Grupy Wagnera a Kremlem. Dziś rosyjskie wojsko zostało zaatakowane przez członków prywatnej armii złożonej z najemników.

Proszę was, abyście nie stawiali oporu. Zniszczymy każdego, kto spróbuje stawić opór. Sprawiedliwość w wojsku zostanie przywrócona, a potem sprawiedliwość w całej Rosji – powiedział lider Wagnerowców.

Rosgwardia miała zostać postawiona w stan najwyższej gotowości bojowej w obawie przed planowanym przewrotem wojskowym na Kremlu. Aktualnie nie wiadomo, co jest w tej kwestii prawdą, a co może być działaniami tzw. PSYOPS.

W ostatnich godzinach szef Wagnerowców Jewgienij Prigożyn zaczął bardzo mocno atakować Putina. FSB na terenie całej Rosji jest postawione w stan najwyższej gotowości.

Lider Wagnerowców zachęca do buntu i obalenia Szojgu. Oskarża szefa MON o ludobójstwo

W jednym z ostatnich nagrań Prigożyn oskarżył szefa rosyjskiego MON Siergieja Szojgu o ukrycie 2000 ciał rosyjskich żołnierzy w Rostowie nad Donem. Na Kremlu zapanował chaos, bo wśród żołnierzy rosyjskich ma mocno rosnąć poparcie dla Grupy Wagnera. Prigożyn wyzywał też Szojgu i Gierasimowa od zdrajców.

Minister obrony Siergiej Szojgu zapowiedział, że rosyjskie Ministerstwo Obrony do końca czerwca sformuje „armię rezerwową„, czyli nowy korpus armii w celu wzmocnienia kluczowych formacji Zachodniego Okręgu Wojskowego (BMR) w ramach planowanej restrukturyzacji sił. Rosyjskie media otrzymały zakaz cytowania jakichkolwiek wypowiedzi Prigożyna.

OMON otoczyło późnym wieczorem kwaterę główną Wagnera w Molkinie. Jest tam również 10. Brygada Specjalnego Przeznaczenia GRU, ale nie wiadomo, po czyjej są stronie. Wagnerowcy zajęli też pozycje obronne i zapowiadają walkę na śmierć i życie.

trąba powietrzna w polsce lublin 2023

Trąba powietrzna w Polsce! Nagranie spod Lublina jest hitem internetu

malwina wędzikowska partner wiek wzrost instagram

Malwina Wędzikowska. Mąż, dzieci, kariera. Co wiadomo o znanej stylistce?