w

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Trąba powietrzna w Polsce! Nagranie spod Lublina jest hitem internetu

W ostatnich godzinach pogoda w Polsce mocno się popsuła, a to nie koniec niespodzianek. Pod Lublinem kilka dni temu udało się nagrać zalążek trąby powietrznej.

trąba powietrzna w polsce lublin 2023
Fot. freepik

Trąba powietrzna w Polsce! 2023 rok dostarcza nam pogodowych atrakcji. Zgodnie z zapowiedziami synoptyków przez Polskę przetaczają się silne deszcze, opady gradu i burze. Czasami dochodzi też do niebezpiecznych i budzących grozę zjawisk. Tak było kilka dni temu pod Lublinem.

Trąba powietrzna w Polsce to fakt. Udało się nagrać jej zalążek

W województwie lubelskim zaobserwowano kilka dni temu tworzącą się trąbę powietrzną. Obrazki niczym ze Stanów Zjednoczonych! W okolicach Lublina udało się uwiecznić telefonem komórkowym lej kondensacyjny. Jednocześnie w całej Polsce znów ogłoszono alerty pogodowe dla większości województw.

Eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prawidłowo przewidzieli, że w Polsce dojdzie do załamania pogody. Intensywne deszcze, burze z gradem wielkości kurzego jajka oraz silne porywy wiatru to nic przy tym, co zaobserwowali świadkowie pod Lublinem. Trzeba przyznać, że to rzadkie zjawisko potrafi wzbudzić poczucie lęku.

Lubelskie. Trąba powietrzna okazała się lejem kondensacyjnym

Nagranie powstało 14 czerwca w okolicach godziny 13. Jak czytamy na portalu Spotted Lublin, zjawisko widoczne było w pobliżu miejscowości Prawidniki. W pewnym momencie na horyzoncie pojawiła się burza, a chwilę później lej kondensacyjny, który ostatecznie – na szczęście dla mieszkańców – nie dotknął ziemi.

kaczyński na prezydenta

Kaczyński otrzymał druzgocące wieści. Na jego biurku wylądował nowy sondaż

PILNE. Jednostki specjalne w Moskwie postawione w stan najwyższej gotowości bojowej