w ,

Nie żyje znany polski alpinista. Zginął tragicznie w Tatrach. Spadł z wysokości 150 m

Polski wspinacz, alpinista i taternik nie żyje. Spadł z wysokości 150 m z Wielkiej Kapałkowej Turni w słowackich Tatrach Wysokich. Miał 64 lata.

Fot. Freepik

23 lipca zginął w Tatrach wybitny sportowiec i wspinacz, a także ogromny miłośnik wysokich gór. Najbardziej aktywny był w latach 80. ubiegłego wieku. Zginął tragicznie w Tatrach Wysokich spadając z wysokości 150 m.

Jan Świder nie żyje. Alpinista zginął tragicznie

Alpinista po dłuższej przerwie powrócił do tego, co sprawiało mu największą radość. Ponownie zaczął się wspinać, ale tym razem wyprawa skończyła się dla niego tragicznie. 23 lipca 64-letni Jan Świder spadł z wysokości 150 m i poniósł śmierć na miejscu.

Nie było roku, w którym nie wybierałby się w góry. Najczęściej wybierał Tatry zarówno po stronie polskiej, jak i na Słowacji. Jego sukcesem było wytyczenie nowej drogi na Czarnym Kopiniaku.

Podczas ostatniej wyprawy, która skończyła się dla niego śmiercią, przeszedł na południową ścianę Pośredniej Kapałkowej Turni i w okolicy Lodowego Szczytu spadł. Zginął na miejscu. Informację o tym zdarzeniu zamieścił między innymi portal wspinanie.pl.

Jak ujawnili słowaccy ratownicy (o czym doniósł portal se.pl), Jan Świder i osoby, które mu towarzyszyły w wyprawie, miał wspinać się tym razem bez żadnego zabezpieczenia. To było bezpośrednią przyczyną tragicznego wypadku.

najstarszy pies na świecie ile ma lat rasa

Najstarszy pies na świecie. Ile ma lat i jakiej jest rasy? Poznajcie 31-letniego Bobiego

chiński horoskop znaki płci symbolika znaczenie

Horoskop chiński. Znaki i żywioły, czyli wszystko, co musisz o tym wiedzieć