w ,

Polacy dostają taką wiadomość od ZUS. Lepiej ją zignorować, bo można mieć kłopoty

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega Polaków przed kampanią prowadzoną przez oszustów. Chodzi o rzekomo nieodebrane świadczenie.

nieodebrane świadczenie z zus
Fot. 123RF/PICSEL

W całym kraju obywatele dostają dziwne informacje, które rzekomo pochodzą z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dotyczą nieodebranego świadczenia z tej instytucji, które czeka na przekazanie na nasze konto. Niestety to pułapka, która może nas słono kosztować.

ZUS ostrzega przed oszustami. Chodzi o nieodebrane świadczenie z ZUS

Wiadomości wyglądają na prawdziwe i do złudzenia przypominają oficjalne komunikaty ZUS. Niestety to kolejne z wielu oszustw. Złodzieje danych osobowych informują o rzekomo nieodebranych świadczeniach. ZUS apeluje, aby tego typu telefony, SMS-y czy inne wiadomości ignorować.

Ostrzegamy przed fałszywymi wiadomościami rozsyłanymi przez oszustów w celu wyłudzenia danych. Nie należy klikać w podejrzane linki zarówno mailowe, jak i w wiadomościach SMS ani pobierać załączników niewiadomego pochodzenia – apeluje pracownik centrali ZUS Grzegorz Dyjak.

Złodzieje w internecie nie śpią i próbują wszelkimi metodami wyłudzić nasze dane osobowe. Warto pamiętać, że przedstawiciele instytucji nigdy nie dzwonią do nas i nie wypytują o dane wrażliwe. Jeśli więc dotknie nas taka sytuacja, prawdopodobnie mamy do czynienia z próbą wyłudzenia danych.

Ubezpieczyciel apeluje o wzmożoną czujność

W przypadku wątpliwości najlepiej zgłosić się bezpośrednio do swojej siedziby ZUS w celu weryfikacji takiej wiadomości. Ujawnienie złodziejom swoich danych może mieć fatalne skutki. ZUS informuje też, że nie prowadzi żadnych wysyłek tego typu informacji do żadnej grupy osób.

Nie wysyłamy do nikogo wiadomości z linkami, w które należy wejść, nie prosimy też o podawanie danych wrażliwych niezabezpieczonymi kanałami komunikacji. Zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania wiadomości o podejrzanej treści, zwłaszcza informacji zawierających linki – apeluje przedstawiciel instytucji.

Źródło: Twitter, Money.pl

bankomat wypłacił uszkodzony banknot

Kobieta znalazła to przypadkiem w bankomacie. Zapłaciła gigantyczną grzywnę

sinead oconnor syn papiez

Tak brzmiały ostatnie słowa Sinéad O’Connor. Wskazywały, że może dojść do tragedii