w ,

Jakie akcesoria warto umieścić w pokoju dziecka? 5 praktycznych wskazówek

Dziecięcy pokój to miejsce, w którym nasze pociechy spędzają czas na odpoczywając, bawiąc się oraz ucząc. Co warto w nim umieścić?

pokój dziecka inspiracje
Fot. materiały partnera

To również miejsce mające pełnić funkcjonalną rolę, chociażby stanowiąc miejsce przechowywania ubrań najmłodszych. Jak więc urządzić pokój dla dziecka, żeby spełniał swoją rolę? Pomóc mogą nam różnego rodzaju akcesoria, o których więcej piszemy w poniższym artykule. 

Jak urządzić pokój dziecięcy? 5 wskazówek, którymi warto się kierować

Chcąc stworzyć dla naszej pociechy pokój marzeń, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników, dzięki którym będziemy w stanie urządzić pomieszczenie oryginalne i spełniające swoją funkcję. Co należy brać pod uwagę? Oto 5 wskazówek, którymi warto się wesprzeć podczas projektowania dziecięcego pokoju:

 1. Pamiętaj, aby podzielić pokój dziecka na kilka stref, jak miejsce do nauki, kącik zabaw czy miejsce wypoczynku.
 2. Dostosuj pomieszczenie do zainteresowań dziecka i tego, w jaki sposób lubi ono spędzać czas.
 3. Zapewnij odpowiednią swobodę, dzięki czemu dziecko będzie miało odpowiednio dużo przestrzeni do dyspozycji. Zagracony pokój z pewnością nie będzie dobrze spełniał swojej funkcji.
 4. Bezpieczeństwo to podstawa. Zwłaszcza w przypadku młodszych dzieci. Dlatego wybierając meble do jego pokoju, warto zwracać uwagę na ten element.
 5. Postaw na kreatywność! Umieść w pokoju dziecka akcesoria, które pozwolą stworzyć oryginalny i przyjazny wystrój.

Akcesoria do dziecięcego pokoju, które warto w nim umieścić

Akcesoria i dekoracje do pokoju dziecka to nieodłączny element jego wystroju, który może pełnić zarówno funkcję dekoracyjną, jak i praktyczną. Jakie akcesoria powinny znaleźć się w pomieszczeniu przeznaczonym dla naszej pociechy?

Lampki biurkowe dla dzieci

Aby zapewnić swojemu podopiecznemu odpowiednie warunki do nauki, czytania książek czy rozwijania swoich zainteresowań oraz kreatywności, warto zadbać o odpowiednie oświetlenie. Jednym z rozwiązań są lampki na biurko.

Oprócz nich warto zadbać o odpowiednie oświetlenie w całym pokoju. Do wyboru mamy wiele opcji jak lampy wiszące, np. w kształcie chmurek czy lampki nocne dla dzieci przedstawiające ulubione postaci z gier, czy filmów.

Zegary dla dzieci

Praktyczne i funkcjonalne zegary do pokoju dziecka mogą stanowić świetny dodatek, który pomoże nadać wnętrzu pomieszczenia odpowiedniego charakteru. Podobnie jak w przypadku lampek, tak również zegary możemy znaleźć w wielu konfiguracjach.

Modne akcesoria do pokoju dziecięcego w postaci podświetlanych zegarów czy w kształcie kontrolera do gier to świetna dekoracja. W przypadku młodszych dzieci warto postawić na zegary analogowe ułatwiające naukę czytania czasu.

Dywan dziecięcy – komfortowe miejsce do zabawy

Dywan dla dzieci to wyjątkowe miejsce, które zapewnia komfort podczas zabawy. Dziecięce zabawy często bywają niezwykle intensywne, dlatego dywany i maty ochronne będą stanowić w tym przypadku także ochronę podłogi przed zarysowaniami i zniszczeniem.

To również kreatywne rozwiązanie. Dzięki mnogości wzorów do wyboru możemy spersonalizować wybór do zainteresowań pociechy.

Oryginalne gadżety do pokoju dziecięcego

Oprócz powyższych dobrze jest dodać do pokoju swojego dziecka nieco kreatywnych gadżetów, które nadadzą wnętrzu przyjazny nastrój. Do wyboru mamy:

 • skarbonki
 • plakaty
 • pudełka i pojemniki do przechowywania rzeczy dziecka
 • ozdoby ścienne z popularnymi motywami z gier i filmów dla dzieci
 • projektor do pokoju dziecięcego
 • stojak do książek

Organizując pokój dla dziecka, warto brać przede wszystkim jego zainteresowania. Dlatego też podczas wyboru gadżetów oraz akcesoriów, które mają wypełniać pomieszczenie, warto zaangażować naszych milusińskich, aby mogli samodzielnie wybrać przedmioty i dekoracje, które chcieliby, aby znalazły się w ich pokoju.

odtruwanie alkoholowe łódź cena

Odtruwanie alkoholowe Łódź. Cena, przebieg procesu oraz jego zalety

ninja sushi polska kraków warszawa

Każde sushi to dzieło sztuki. Jak to się stało, że surowa ryba z ryżem zdobyła serca Polaków?