w ,

Pilny komunikat premiera Morawieckiego. „Stany ostrzegawcze zostały przekroczone”

W związku z sytuacją w kraju premier Mateusz Morawiecki odbył pilną naradę z wojewodami z Polski południowej. Podjęto również pierwsze decyzje.

morawiecki szczepienia covid podcasty
Fot. YouTube / Kancelaria Premiera

Premier Mateusz Morawiecki jest po spotkaniu z wojewodami z Polski południowej. Chodzi o województwa: dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie i podkarpackie. Służby w ostatnich 24 godzinach odnotowały aż 650 interwencji na terenie całego kraju. Sytuacja jest poważna.

Morawiecki alarmuje: „Stany ostrzegawcze zostały przekroczone”

Odbyłem dziś rano rozmowy z wojewodami z Polski południowej: dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim. Stany ostrzegawcze rzek zostały przekroczone szczególnie na południowym zachodzie kraju: na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Nasze służby monitorują sytuację, szczególnie pod kątem możliwych podtopień i powodzi. Ulewne deszcze będą z nami przez najbliższe godziny. Szczegółowe informacje są udzielane przez wojewodów i PSP. Bądźmy dziś ostrożni i uwzględniajmy sytuację pogodową w naszych niedzielnych planach – dodał szef rządu.

Od kilkunastu godzin w całej Polsce padają ulewne deszcze. Przez Polskę przetaczają się też groźne burze z wyjątkowo ulewnymi opadami, które powodują nagły wzrost poziomu rzek. Sytuacja nie zmieni się za bardzo aż do poniedziałku. Kluczowe będą kolejne godziny.

Stany ostrzegawcze rzek zostały przekroczone szczególnie na południowym zachodzie kraju: na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie – poinformował premier na swoim profilu w mediach społecznościowych. Grad o dużej wielkości (przekraczający średnicę monety o nominale 5 zł) jest notowany w kolejnych miejscowościach.

paweł jabłoński cnn granica polsko-bialoruska

Wiceminister o planach Grupy Wagnera. Rząd rozważa ostateczną opcję. „Możemy nie mieć wyjścia”

filmy o łodziach podwodnych forum cda

5 najlepszych filmów o okrętach podwodnych. Te produkcje to pozycje obowiązkowe