w

Child Alert. Sosnowiec. Zaginęła Wiktoria Kasperczyk. Wyszła ze śmieciami i nie wróciła do domu

5 sierpnia około godziny 18.45 12-letnia dziewczynka wyszła z domu aby wyrzucić śmieci. Do tej pory nastolatka nie wróciła. Policja uruchomiła child alert.

child alert sosnowiec wiktoria kasperczyk wykop
Fot. Facebook

W Sosnowcu 5 sierpnia zaginęła 12-letnia Wiktoria Kasperczyk. Dziewczynka wyszła wyrzucić śmieci i od tamtej pory ślad po niej zaginął. Jej telefon nie odpowiada, dlatego policja uruchomiła Child Alert.

Sosnowiec. Wiktoria Kasperczyk zaginęła. Policja uruchomiła Child Alert

Od 5 sierpnia od godz. 19 trwają intensywne poszukiwania 12-letniej Wiktorii Kasperczyk z Sosnowca. Dziecko wyszło z domu wyrzucić śmieci i do tej pory nie dało znaku życia. Telefon dziewczynki milczy. Policja prosi o kontakt wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje dotyczące losów 12-latki.

Została dodatkowo uruchomiona procedura Child Alert. Dziewczynkę widziano ostatni raz w okolicach ul. 11 Listopada w Sosnowcu. Policja uruchomiła alarmowe telefony: 995, 112 lub 47 85 21 281.

Wiktoria ma około 167 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała. Ma długie włosy w kolorze ciemny blond i zielone oczy. Przed zaginięciem była ubrana w krótkie szare spodenki i fioletową koszulkę.

Zaginiona może przy sobie posiadać telefon komórkowy Xiaomi Redmi Note 10S.

Child Alert. Co to jest i jak działa?

Child Alert jest systemem alarmowym wspomagającym poszukiwania zaginionych lub porwanych dzieci i osób nastoletnich do 18 roku życia. Systemem zarządzają eksperci z Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji.

Alert uruchamiany jest przez policję po uzyskaniu zgody ze strony prawnego opiekuna poszukiwanej osoby. Policja ogłasza wówczas specjalny komunikat, który zawiera podstawowe informacje o zaginionym dziecku i okolicznościach zdarzenia.

Child Alert zwany też zamiennie Amber Alert funkcjonuje w kilkunastu krajach europejskich, w tym w Niemczech, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii i w Czechach, a także na terenie Kanady, Meksyku i Stanów Zjednoczonych. Polska jest w gronie krajów objętych systemem od końca 2013 r.

Głównym celem programu Child Alert jest szybsze i sprawniejsze poszukiwanie dzieci dzięki standardowemu postępowaniu. Dzieci, które znajdują się w stanie bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia.

filmy o łodziach podwodnych forum cda

5 najlepszych filmów o okrętach podwodnych. Te produkcje to pozycje obowiązkowe

Tragiczne wieści! Nie żyje znany młody polski sportowiec. Miał zaledwie 32 lata