w ,

To koniec Poczty Polskiej? Sensacyjne doniesienia „Rzeczpospolitej”. W resorcie Sasina…

Do sensacyjnych informacji dotarli dziennikarze gazety „Rzeczpospolita”. W głowie Jacka Sasina zrodził się pomysł, który znacząco wpłynie na Pocztę Polską.

poczta polska phishing ostrzezenie
Fot. Biuro prasowe Poczty Polskiej

Zgodnie z informacjami, do których dotarli dziennikarze „Rzeczpospolitej”, w kwestii funkcjonowania Poczty Polskiej planowane są drastyczne zmiany. To może oznaczać koniec firmy w takim kształcie, jaki znamy od wielu dekad. Co na to Polacy?

Poczta Polska do podziału? Koniec z paczkami. Sensacyjne doniesienia

To rzeczywiście sensacyjne ustalenia. Poczta Polska zgodnie z nowymi planami ma być całkowicie podzielona. Nie będzie już zajmowała się paczkami, bo ten biznes przejąłby docelowo Orlen.

Do takich informacji nieoficjalnie dotarli dziennikarze gazety „Rzeczpospolita„. Pomysł rozmontowania spółki zrodził się rzekomo w Ministerstwie Aktywów Państwowych, którym zarządza Jacek Sasin.

Na tę chwilę pomysł taki w resorcie jest rozważany. Ma się dokonać podział Poczty Polskiej. Biznes polegający na paczkach pocztowych ma przejąć Orlen. Już teraz koncern ma w ofercie tzw.

Orlen Paczkę. To by oznaczało, że powstanie całkowicie nowa firma godna rywalizowania z największymi konkurentami, w tym InPostem czy DPD i DHL.

Nowa spółka miałaby konkurować z największymi

Poczta Polska zostałaby zatem tylko z wysyłką listów (w tym poleconych z urzędów), co jest już obecnie działalnością całkowicie nierentowną. Tak duża operacja na pewno nie zostanie przeprowadzona wcześniej, niż po wyborach parlamentarnych planowanych jesienią.

Jak czytamy w mediach, w 2021 roku Poczta Polska miała spore zyski. Była to kwota aż 170 mln zł, co stanowiło osiągnięcie na miarę ostatniej dekady. Jednak w 2022 roku było to już 6 mln straty. Za rok 2023 pracownicy również spodziewają się, że nie zobaczymy żadnego zysku.

Przedstawiciele Poczty Polskiej sami wiele razy powtarzali, że placówki są od dawna nierentowne i konieczne jest pobieranie dotacji z budżetu. Firma mimo strat nadal działa, ponieważ nikt nie ma na tyle rozbudowanej sieci, aby zapewnić wszystkim Polakom jednakowy dostęp do pocztowych usług.

Źródło: Rzeczpospolita, Next Gazeta.pl

zakup mieszkania krok po kroku

Zakup mieszkania w XXI wieku: czy technologia ułatwia wybór?

lech wałęsa bankructwo koronawirus święta prezenty

Wałęsa przewiduje wojnę po wyborach. „Musimy przygotować się na najgorsze scenariusze”