w

Rosja kontynuuje grę psychologiczną przeciwko Polsce. Używa do tego sfabrykowanych zdjęć

Obecność Grupy Wagnera na Białorusi jest wykorzystywana przez propagandę prorosyjską do siania zamętu. Kanały propagandowe Rosji kolportują sfabrykowane zdjęcia najemników przy granicy z Polską.

Stanisław Żaryn twitter
Fot. Twitter; burbonik.pl

Jak poinformował Pełnomocnik Rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej Rzeczypospolitej Polskiej Stanisław Żaryn, sytuacja na granicy Polski z Białorusią pozostaje bardzo niebezpieczna. Jednocześnie nie ustaje działalność prorosyjskich ośrodków propagandowych, które sieją niepokój.

Stanisław Żaryn: „Rosja kontynuuje grę psychologiczną przeciwko Polsce”

Jak poinformował na Twitterze zastępca Ministra Koordynatora Służb Specjalnych, polskie patrole są cały czas atakowane przez zorganizowane grupy migrantów, zarządzanych i instruowanych przez służby Białorusi i Rosji. Operacja hybrydowa przeciwko Polsce wciąż trwa, a na granicy nie jest bezpiecznie.

Jednocześnie Żaryn poinformował, że Rosja w ostatnich dniach kontynuuje grę psychologiczną przeciwko Polsce używając Grupy Wagnera i jej obecności na Białorusi. Kanały propagandowe Rosji kolportują w polskiej sieci zdjęcie, które ma dowodzić obecności najemników przy granicy Polski z Białorusią.

Zdjęcie zamieszczone przez rosyjską propagandę pokazuje dwóch rosyjskich najemników na tle polskiego słupka granicznego. Tymczasem odcinek granicy, który ma rzekomo prezentować zdjęcie, przebiega w zupełnie innym terenie niż prezentuje to zdjęcie – poinformował Stanisław Żaryn. To oznacza, że zdjęcie jest fotomontażem.

Zidentyfikowane działania Rosji to kolejny element prowadzonej przeciwko Polsce presji psychologicznej, której celem jest sianie paniki wśród Polaków i szerzenie poczucia zagrożenia. Rosja liczy na to, że uda jej się wymusić na Polsce uległość wobec rosyjskich interesów – czytamy na Twitterze ministra.

W ostatnim czasie w sieci pojawiło się wiele zdjęć przedstawiających rzekomo jednego z członków Grupy Wagnera na tle słupków granicznych. W serwisach społecznościowych promowane było przerobione zdjęcie.

Działania tego typu wpisują się w prowokację opartą na wywoływaniu lęku i dyskredytowaniu struktur bezpieczeństwa państwa.

katastrofa samolotu w rosji dzisiaj prigożyn wikipedia

Jewgienij Prigożyn nie żyje? Jest komentarz polskiego MSZ i komunikat Białego Domu

prigożyn kto to

Katastrofa samolotu szefa Grupy Wagnera. Oto PEŁNA LISTA nazwisk pasażerów, którzy zginęli