w

Sukces warszawskiej policji. Złapali dwie osoby. Ich torby były tym wypchane po brzegi

Walizki i torby podróżne wypełnione były tym po brzegi. Złapanym przez policjantów z Warszawy osobom grozi teraz do 10 lat więzienia.

policja warszawa śródmieście
Fot. srodmiescie.policja.gov.pl

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwie osoby podejrzane o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Narkotyki ukryte były w mieszkaniu na oraz w boksie jednego z warszawskich magazynów do przechowywania rzeczy.

Sukces warszawskich policjantów ze Śródmieścia. Złapano dwie osoby

Walizki i torby podróżne wypełnione były po brzegi prawie wszystkimi rodzajami narkotyków. Jeden z zatrzymanych próbował przeciąć kłódkę i zabrać towar z boksu zanim przyjadą policjanci, nie zdążył. Obu mężczyznom za to przestępstwo grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze śródmiejskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu przy współpracy z policjantami z Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego przechwycili 27 kilogramów narkotyków o czarnorynkowej wartości miliona siedmiuset tysięcy złotych.

Walizki i torby podróżne wypełnione po brzegi marihuaną, heroiną, amfetaminą, kokainą, mefedronem, meta amfetaminą, haszyszem oraz tabletkami extazy zostały znalezione przez policjantów dwóch różnych miejscach.

Część z nich, ponad 12 kilogramów środków odurzających, wagę służącą do porcjowania narkotyków oraz gotówkę w kwocie 52 000 złotych policjanci znaleźli w wynajmowanym krótkoterminowo mieszkaniu zajmowanym przez pierwszego z zatrzymanych mężczyzn na warszawskiej Woli.

Policjanci znaleźli je w szafie w sypialni, w której spała partnerka 27-latka i ich dziecko. Po wylegitymowaniu 27-latka okazało się, że jest poszukiwany między innymi listem gończym przez sądy w Płocku i w Pruszkowie do odbycia łącznej kary pozbawienia wolności w wysokości 2 lat i 4 miesięcy.

Mężczyzna co kilka tygodni wraz z rodziną celowo zmieniał miejsca zamieszkania, aby utrudnić policjantom jego namierzenie i zatrzymanie. Zabiegi te okazały się bezskuteczne. Kolejne, tym razem ponad 13 kilogramów narkotyków policjanci znaleźli w boksie jednego z warszawskich magazynów służących przechowywaniu rzeczy.

Tę skrytkę i znajdujący się w niej towar próbował jeszcze uratować drugi z zatrzymanych przez policjantów mężczyzna. 21-latek przyjechał do siedziby firmy i zgłosił, że zgubił klucz od boksu. Poprosił obsługę o przecięcie kłódki i możliwość zabrania pozostawionego bagażu.

Nie zdążył, zaskoczony widokiem policjantów został obezwładniony i zatrzymany. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Wola, prowadzącej śledztwo w tej sprawie sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na 3 miesiące.

Źródło: srodmiescie.policja.gov.pl

kryptowaluty jak zarabiać

Oszukał seniora na 200 tys. zł. Wszystko trwało chwilę. Policja apeluje o czujność

sekret kaczyńskiego jarosław prezes pis alkohol alkoholizm adam bielan dzieci ideologia singli

To był najbardziej skrywany sekret Kaczyńskiego. Adam Bielan powiedział za dużo?