w ,

Oszukał seniora na 200 tys. zł. Wszystko trwało chwilę. Policja apeluje o czujność

200 tysięcy złotych stracił mieszkaniec gminy Choroszcz po tym, gdy chciał inwestować w kryptowaluty. Mężczyzna padł ofiarą manipulacji ze strony przestępcy.

kryptowaluty jak zarabiać
Fot. Freepik

Starszy mieszkanieć gminy Choroszcz padł ofiarą manipulacji ze strony przestępcy, podającego się za brokera kryptowalut. Poprzez zainstalowanie oprogramowania do zdalnej obsługi, 70-latek umożliwił zdalny dostęp do swojego urządzenia. Policja apeluje – chęć łatwego i szybkiego zysku często kończy się utratą sporej gotówki.

Chciał zainwestować, stracił majątek. Policja ostrzega seniorów

Do policjantów z białostockiej komendy zgłosił się 70-letni mieszkaniec gminy Choroszcz. Powiedział, że w drugiej połowie lipca zadzwonił do niego mężczyzna ze wschodnim akcentem przedstawiający się jako broker kryptowalut. Zaproponował mu współpracę przy inwestowaniu na specjalnej platformie.

Z uwagi na to, że mężczyzna już wcześniej miał do czynienia z takimi inwestycjami, zgodził się na współpracę. Rzekomy broker poinformował 70-latka, że są dla niego pieniądze, które kiedyś zostawił na koncie inwestycyjnym. Zapewnił go również, że jeśli dołoży więcej pieniędzy, to jego rachunek wzrośnie.

Zgodnie z poleceniami 70-latek zainstalował na swoich urządzeniach wskazane przez oszusta aplikacje do zdalnej obsługi. Dzwoniący oszust poprosił również mężczyznę, aby przesłał mu zdjęcie swoich dokumentów. Na to jednak senior nie zgodził się.

Na jego koncie zaczęło dochodzić do wielu transakcji. W pewnym momencie mężczyzna nabrał wątpliwości i zaczął sprawdzać swoje pozostałe konta Na nich również dochodziło do wpłacania i wypłacania różnych kwot pieniędzy.

Wówczas mężczyzna zastrzegł swoje karty oraz dowód osobisty. Kolejnego dnia po ponownym kontakcie z rzekomym brokerem, 70-latek chciał zakończyć swoją współpracę. Wtedy oszust zapewniając, że odda mu pieniądze poprosił mężczyznę, żeby włączył komputer.

Policja ostrzega! Wystarczy chwila, by stracić dorobek życia

Ponownie zaczęło dochodzić do kolejnych transakcji, a na telefon 70-latka zaczęły przychodzić SMS-y potwierdzające transakcje. Mimo, iż je odrzucał, do przelewów i tak dochodziło. Mężczyzna wyłączył wszystkie urządzenia.

Po pewnym czasie włączył swój telefon, który po chwili zadzwonił. Kolejny raz oszust zapewniał, że zwróci mu pieniądze, jest tylko wykonawcą, któremu kierownik nakazał wykonywanie wszystkich manewrów.

Oświadczył również, że senior wciąż musi współpracować, inaczej straci wszystkie pieniądze. Kolejny raz mężczyzna wyłączył wszystkie urządzenia. Po pewnym czasie telefon zadzwonił ponownie.

Oszust straszył mężczyznę, że stracił wszystkie pieniądze i na jego dane został zaciągnięty kredyt. Wówczas mężczyzna rozłączył się i powiadomił policjantów. Niestety, stracił 200 tysięcy złotych.

Źródło: bialystok.policja.gov.pl

magda gessler w szpitalu

Magda Gessler trafiła do szpitala? Niepokojące doniesienia. Jest komentarz menedżerki

policja warszawa śródmieście

Sukces warszawskiej policji. Złapali dwie osoby. Ich torby były tym wypchane po brzegi