w

Hades z Gdańska odszedł na wieczną wartę. „Żegnaj przyjacielu, dziękujemy za wspólną służbę”

Gdańscy policjanci pożegnali swojego czworonożnego towarzysza służby. Owczarek belgijski Hades służył w jej szeregach przez ostatnie 11 lat.

hades gdańsk zdjęcia
Fot. KPM w Gdańsku

Po 11 latach służby w gdańskiej Policji odszedł wspaniały czworonożny funkcjonariusz Hades. Był oddanym i wiernym przyjacielem, nigdy nie grymasił, zawsze był gotowy do pracy i do zabawy. – Żegnaj przyjacielu, dziękujemy za wspólną służbę – napisali zasmuceni policjanci.

Hades z Gdańska odszedł na wieczną wartę

Gdańscy funkcjonariusze policji pożegnali czworonożnego towarzysza służby. Hades, owczarek belgijski, służył w jej szeregach od 11 lat. Był psem patrolowo-tropiącym i pod opieką swojego przewodnika asp. Łukasza Wrzoskowicza miał na koncie bardzo wiele sukcesów.

Przez wiele lat wspólnie tworzył zgrany zespół, był skuteczny w działaniu i groźny dla przestępców. Dzięki jego pracy wielu z nich stanęło przed sądem. Niejednokrotnie ratował też ludzkie życie.

Ujawnił narzędzia, którym posłużył się sprawca zabójstwa, odnalazł rannego mężczyznę, któremu groziła śmierć oraz zdobył swoje miejsce na podium w eliminacjach wojewódzkich XVIII Kynologicznych Mistrzostw Polski.

Hades był dla swojego przewodnika partnerem w czasie służby i oddanym przyjacielem po jej zakończeniu. Szybko skradł też serca bliskich Łukasza, z którymi mieszkał. Był zawsze gotowy do pracy i do zabawy. Wczoraj wskutek nieuleczalnej choroby jego serca zabiło po raz ostatni.

Policyjne psy są dla policjantów przewodników wspaniałymi partnerami w służbie. Więź, jaka rodzi się między psem a przewodnikiem, decyduje o skuteczności ich wspólnych działań w pościgu, w akcji poszukiwawczej czy w poszukiwaniu narkotyków lub materiałów wybuchowych. Często mieszkają też u swoich przewodników.

Policjanci z psami służbowymi biorą udział w zabezpieczeniu imprez masowych. Zmysł węchu, który posiadają psy, jest niezastąpiony w przypadku tropienia sprawców przestępstw takich jak kradzieże z włamaniem, czy posiadanie narkotyków. Przewodnicy z psami służbowymi szukają również osób zaginionych i przeszukują miejsca, w których mogą być ładunki wybuchowe.

esperal szczecin opinie

Esperal Szczecin. Czy specyfik wykorzystywany w leczeniu alkoholizmu jest skuteczny?

Nie żyje senator i były poseł Platformy Obywatelskiej. Miał 80 lat