w ,

Pogarsza się stan zdrowia Céline Dion. Trwa walka z czasem. Fani przeczuwają najgorsze

Fani jednej z najbardziej popularnej piosenkarki na świecie są zdruzgotani. Nowe wieści na temat stanu jej zdrowia nie pozostawiają żadnych złudzeń.

celine dion choroba slub syna
Fot. YouTube / Celine Dion Reschedules Spring 2023 shows to 2024, and cancels eight Summer 2023 shows (screen)

W 2022 roku jedna z najbardziej znanych i cenionych piosenkarek na świecie udostępniła nagranie z wiadomością skierowaną do fanów na całym świecie. Ujawniła w niej wzruszającą i druzgocącą informację o poważnej i rzadkiej chorobie, którą u niej wykryto. Gwiazda estrady nie wróci już prawdopodobnie na scenę.

Céline Dion. Choroba niszczy ciało piosenkarki. Prawdopodobnie nie wróci już do śpiewania

Céline Dion ujawniła, że choruje na bardzo rzadką chorobę. To zespół sztywności uogólnionej, na którą lekarze nie mają leku. Postępujące w ciele piosenkarki skurcze ciała uniemożliwiają jej coraz bardziej normalne funkcjonowanie. Zdarza się, że skurcze są tak silne, że dochodzi do złamań.

Obecnie stan zdrowia Céline Dion pogarsza się, choć poważny był już rok temu. Do domu tej wybitnie uzdolnionej piosenkarki wprowadziła się siostra, która pomaga jej w codziennych zmaganiach z prostymi czynnościami.

Pod koniec 2022 roku piosenkarka odwołała wszystkie osiem koncertów zaplanowanych na rok 2023. Teraz odwołano również wszystkie wydarzenia z jej udziałem planowane na 2024 rok. To oznacza, że stan zdrowia Céline Dion pogarsza się, co też potwierdza w rozmowie z mediami siostra artystki.

„Nie możemy znaleźć skutecznego leku, ale ważna jest nadzieja. (…) Postępuje zgodnie z zaleceniami lekarzy i jest pod ciągła opieką.” (Claudette Dion, siostra piosenkarki).

Ma najlepszych specjalistów w dziedzinie tej rzadkiej choroby. Ona przede wszystkim potrzebuje odpoczynku. Zawsze robi wszystko, co w jej mocy, zawsze stara się być najlepsza – oznajmiła w rozmowie z dziennikarzami krewna gwiazdy. Dion aktualnie łapie się każdego możliwego rozwiązania, ale lekarze nie dają nadziei, ponieważ nie mogą znaleźć dla niej lekarstwa.

Zespół sztywnego człowieka. Objawy i rokowania. Co to za choroba?

Obok siostry Claudette, wsparcia światowej sławy piosenkarce udzielają również inni członkowie rodziny. Są przy niej trzej synowie oraz druga siostra Linda. Warto przy tej okazji wspomnieć, że Céline Dion to najmłodsza z 14 rodzeństwa i w najgorszym momencie swojego życia może na wszystkich liczyć.

Choroba Céline Dion (zespół Moerscha-Woltmanna) to rzadka choroba układu nerwowego związana z systemem odpornościowym. Głównym objawem jest całkowita sztywność mięśni i wyjątkowo silne skurcze, które mogą pojawiać się z powodu niespodziewanych bodźców (np. hałasu). To między innymi dlatego artystka nie może występować.

Céline Dion nie żyje i ślub syna, czyli uwaga na fake newsy

Schorzenie zwane jest również zespołem sztywnego człowieka. Do innych objawów można też zaliczyć nieustannie postępującą sztywność mięśni. Problem ten z każdym dniem pogłębia się. Z czasem dochodzi do problemów z poruszaniem się i wykonywaniem zwykłych codziennych czynności. Następnie może też dochodzić do upadków i złamań.

Chorzy najczęściej spędzają czas w domu unikając wszelkich bodźców, które mogą wywoływać bolesne skurcze. Pacjentom podaje się jedynie leki działające rozluźniające mięśnie, które działają przeciwdrgawkowo i uspokajająco. Nie leczy to jednak przyczyn choroby, która postępuje.

„Nie poddaję się i mam nadzieję, że jeszcze się zobaczymy”. Od tamtej pory piosenkarka milczy

W sieci od jakiegoś czasu pojawiają się doniesienia, że piosenkarka nie żyje. Na portalu YouTube można też natrafić na nagranie, które rzekomo przedstawia artystkę jadącą na ślubie syna na wózku inwalidzkim. Jest z niego podnoszona i następnie tańczy. Niestety wszystkie te materiały to manipulacje i fake news mający wywołać sensację.

Pomimo otwartego przyznania się do poważnej choroby, Céline Dion nie poddała się. W sklepach pojawił się album pt. „Love Again„, będący ścieżką dźwiękową do filmu „It’s All Coming Back To Me„, na którym znalazły się cztery wcześniej niepublikowane piosenki. Dion debiutuje w filmie jako aktorka i gra tam samą siebie.

zakładanie licówek jak wygląda zabieg

Jak wygląda proces zakładania licówek? Wszystko, co trzeba o zabiegu

chiński czosnek a polski szkodliwość

Ten czosnek omijaj szerokim łukiem. Dietetycy nigdy nie odważą się go wziąć do ust