w ,

Jak wygląda proces zakładania licówek? Wszystko, co trzeba o zabiegu

Jeśli chcesz skorygować swoje uzębienie tak, aby nabrało ono pełnej estetyki, nie jest to nic trudnego. Można dokonać tego poprzez licówki.

zakładanie licówek jak wygląda zabieg
Fot. materiały partnera

Jest to sposób cieszący się dużą popularnością nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Dlaczego? Wyjaśniamy, czym są, jak wygląda proces ich zakładania oraz jakie mają zalety przemawiające za tym, aby zdecydować się na to właśnie rozwiązanie.

Co to są licówki?

Licówki to specjalne nakładki na zęby, które służą do poprawy estetyki uśmiechu. Mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak ceramika, porcelana czy kompozyt.

Mają kształt płatków odpowiadający powierzchni zęba, przez co po nałożeniu niejako go zastępują od widocznej strony. Zostają przyklejone do powierzchni zęba, a trwałość takiego mocowania szacowana jest nawet na piętnaście lat.

Licówki mogą być wykonane z różnych materiałów. Bardzo popularne są licówki kompozytowe, ponieważ są tańsze od porcelanowych, jednak są od nich mniej trwałe – szacowany okres ich użytkowania wynosi dziesięć lat. O tym, które założysz, decyduje nie tylko posiadany przez Ciebie budżet na licówki, ale również fachowa ocena lekarza stomatologa.

Zakładanie licówek – na czym polega?

Jeśli chcesz założyć licówki – przy czym nie ma znaczenia, czy będą to licówki kompozytowe czy wykonane z innego materiału – musisz przygotować się na co najmniej trzy wizyty. Podczas pierwszej zostanie przeprowadzona konsultacja mająca na celu określenie efektów, które chce się osiągnąć przez wykonanie zbiegu

Niezbędne będzie także dokładne sprawdzenie stanu uzębienia – w z wykonaniem zdjęć rentgenowskich włącznie – oraz wybór materiałów wykonania licówek.

Druga wizyta to przygotowania, które polegają między innymi na zaszlifowanie kawałka szkliwa, aby dobrać optymalną barwę dla licówki. Zabieg ten może zostać przeprowadzony przy wykorzystaniu znieczulenia.

Następnie wykonuje się wycisk, czyli formę służącą do wykonania licówek. Trzecia wizyta odbywa się 10-14 dni po drugiej i to właśnie wówczas wykonane licówki kompozytowe (lub wykonane z innego materiału) zostają założone na zęby.

Dlaczego warto postawić na licówki?

Inwestycja w dobre licówki to gwarancja wielu lat estetycznego uśmiechu. Są polecane osobom, które chcą poprawić estetykę swojego uśmiechu, a mają niewielkie defekty zębów, takie jak małe przebarwienia, nierówności, ubytki lub krzywe zęby.

Stanowią dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą poddawać się bardziej inwazyjnym procedurom stomatologicznym, takim jak korony dentystyczne.

Jeśli interesują Cię licówki kompozytowe lub licówki porcelanowe warszawa to warto odwiedzić klinikę FabDent. Pracujący tam specjaliści-stomatolodzy pomogą w wyborze właściwych licówek oraz przeprowadzą Cię przez cały proces w sposób komfortowy. A co równie istotne – licówki w FabDent to bardzo atrakcyjne, przystępne ceny.

Przekonaj się o tym – już dzisiaj umów się na wizytę w FabDent i zadbaj o to, aby mieć estetyczny uśmiech! Powierz swoje zęby w najlepsze możliwe ręce.

dorota-galuszka-granieczny

Odnaleziono szczątki młodej kobiety. Szukano jej od lat. Makabryczne ustalenia śledczych

celine dion choroba slub syna

Pogarsza się stan zdrowia Céline Dion. Trwa walka z czasem. Fani przeczuwają najgorsze