w ,

„Koniec z dziadostwem”. Premier ogłosił kolejny wielki program i wbił szpilkę Trzaskowskiemu

Tymi słowami premier Mateusz Morawiecki poinformował o nowym wielkim programie. Ma on dotyczyć w zasadzie większości obywateli naszego kraju.

koniec z dziadostwem morawiecki pis wielka płyta
Fot. Twitter / @pisorgpl

Prawo i Sprawiedliwość na ostatniej prostej przed jesiennymi wyborami ogłosiło wielką ofensywę programową. Pierwszym wielkim programem ma być „Przyjazne Osiedle”. To program wielkiej rewitalizacji i modernizacji osiedli z tzw. wielkiej płyty. To w takich blokach mieszka dziś większość rodaków.

„Koniec z dziadostwem”. Premier Morawiecki zapowiada wielomiliardowy program

Totalna modernizacja, wielka rewitalizacja i to w całym kraju. To wszystko czeka (oczywiście po wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach parlamentarnych) mieszkańców osiedli, na których stoją bloki z tzw. wielkiej płyty.

Premier Morawiecki chce w ten sposób, aby podniósł się znacząco standard życia w takich mieszkaniach. To oferta dla – nie da się ukryć – milionów rodaków. Potwierdził to również premier, który przyznał, że „na osiedlach z wielkiej płyty mieszka osiem milionów Polaków„.

Nie chcemy lepszych i gorszych dzielnic. Chcemy, aby mieszkańcy tych osiedli mieli jak najlepszy standard życia i mieszkania. Nie chcieliśmy podziału na Polskę A i Polskę B. I sporo tu zrobiliśmy. Teraz chcemy jak najwyższego poziomu życia dla ludzi, mieszkających w osiedlach z wielkiej płyty – powiedział szef rządu w opublikowanym na profilach PiS w mediach społecznościowych.

PiS w 2019 roku obiecało to samo

Jeśli zatem PiS wygra trzeci raz z rzędu wybory, Polaków ma czekać wielka ogólnopolska rewitalizacja, która dotknąć ma nie tylko bloki z zewnątrz. W środku mają powstać nowoczesne windy, a wokół budynków nowe parki i miejsca, gdzie rodziny z dziećmi będą mogły odpoczywać.

Koniec z dziadostwem i drzwiami sklejonymi taśmą samoprzylepną – powiedział ostro premier na nagraniu. Gdy to mówił, w tle pokazano prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego sklejającego taśmą szybę w drzwiach. PiS w ten sposób przypomniał wyborcom kompromitujące polityka PO nagranie sprzed lat.

Ogłoszony program to kolejne miliardy, które trafią do obywateli. – Modernizacja i rewitalizacja osiedli i bloków z wielkiej płyty obejmie wszystkie miasteczka i duże miasta w Polsce – powiedział  z kolei na antenie Programu I Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Jest w tym wszystkim jednak jeden szkopuł. W 2019 roku media również donosiły, że bloki z wielkiej płyty dostaną od rządu ogromne wsparcie z budżetu. Nie wiadomo jednak, czym ten projekt się właściwie zakończył i czy w ogóle jego realizacja się zaczęła.

Nie żyje znany polski artysta. Zmarł po długiej chorobie. „Będzie nam go bardzo brakowało”

kuferek jeden z dziesięciu

Kuferek z programu „Jeden z dziesięciu”. Sznuk ujawnił, co jest w środku. „Ciągle pytają…”