w , ,

Polityk PiS się wygadał. Ujawnił przed czasem kolejną obietnicę. Ma być jak drugie 500 plus

Partia rządząca nie ustaje w obietnicach wyborczych. Po trzech zapowiedzianych programach przyszła kolej na czwarty tzw. konkret PiS. To ma być prawdziwa bomba.

programowy ul darmowe autostrady
Fot. Twitter / Prawo i Sprawiedliwość

Wybory parlamentarne już za niespełna miesiąc. Prawo i Sprawiedliwość przeszło do wielkiej programowej ofensywy przyćmiewając opozycję i sypie propozycjami jak z rękawa. Tym razem pojawiła się zapowiedź programu, który może dać obecnej ekipie ostateczne zwycięstwo.

PiS sypie propozycjami jak z rękawa. Od 4 września są już 4 duże zapowiedzi

Tak zwane „konkrety PiS” pojawiają się niemal każdego dnia. Od 4 września partia rządząca zapowiedziała już programy takie jak „Przyjazne Osiedle„, „Dobry posiłek” i „Lokalna półka„. Kolejna wielka obietnica wyborcza zostanie jednak przedstawiona 7 września i ma to zrobić minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

W poniedziałek 4 września Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło swoją wielką ofensywę programową, w której pojawiło się już sporo obietnic. Pierwszy konkret to wielki program, który ma objąć cały kraj, czyli „Przyjazne Osiedle„. Zakłada on modernizację i rewitalizację osiedli i bloków wykonanych z tzw. wielkiej płyty.

We wtorek 5 września minister zdrowia Katarzyna Sójka przedstawiła program „Dobry posiłek”, czyli drastyczną poprawę jakości żywienia w polskich szpitalach. Pomysł ten niemal od razu skrytykowała opozycja zarzucając, że przez 8 lat rządów Zjednoczonej Prawicy był na to czas.

6 września doradca prezydenta Andrzeja Dudy i były minister rolnictwa i rozwoju wsi ogłosił kolejny punkt programu – „Lokalna półka„. Mają to być przepisy, które nałożą na markety spożywcze obowiązek, aby w swojej ofercie miały minimum 2/3 owoców, warzyw, produktów mlecznych i mięsnych oraz pieczywa pochodzących od dostawców lokalnych z Polski.

Kolejnym punktem programowym jest „Bon szkolny – Poznaj Polskę„. – Dofinansujemy dwudniowe wycieczki edukacyjne dla każdej klasy, każdego ucznia w Polsce. Inwestujemy w młodych ludzi, aby mogli z dumą odwoływać się do własnej kultury, historii, osiągnięć Polski, a także czuli dumę z bycia Polakiem – czytamy na profilu Prawa i Sprawiedliwości na Twitterze.

Darmowe obiady w szkole. Dla kogo?

Darmowe obiady dla wszystkich uczniów mają być – jak donosi money.pl – piątym elementem programu PiS na tegoroczne wybory. To na tę chwilę propozycja nieoficjalna. Choć już teraz są w szkołach darmowe posiłki, to nie obejmują one wszystkich dzieci. Teraz ma się to zmienić i każdy uczeń będzie mógł liczyć na obiad.

Jak powiedział anonimowy polityk Prawa i Sprawiedliwości dziennikarzom wspomnianego portalu, darmowe obiady mogą okazać się hitem tych wyborów, a partia ma nadzieję, że wywoła to efekt taki sam jak w 2015 roku wprowadzenie 500 plus. W dodatku będzie to de facto zabranie jednego z punktów programowych Lewicy.

wołoszański o katastrofie smoleńskiej

„Znamy prawdę”. Bogusław Wołoszański ujawnił, co wie o katastrofie smoleńskiej

brak oc kara odwolanie forum

Kierowcom grozi ponad 7,2 tys. zł kary. Jeżdżą po mieście nawet o tym nie wiedząc