w

Ciechanów. Strzelanina w szkole. Policja zatrzymała sprawców i zabezpieczyła broń

W czwartek na boisku jednej ze szkół ponadpodstawowych w Ciechanowie słyszane były odgłosy przypominające wystrzały. Niegroźnie zranionych zostało 2 uczniów: 16-letnia dziewczyna i 16-letni chłopiec.

ciechanów strzelanina w szkole
Fot. Policja

Policjanci natychmiast przystąpili do ustalania sprawców postrzelenia. Już po kilkunastu godzinach wytypowano osoby, które mogły brać udział w tym zdarzeniu, a następnego dnia pierwsze osoby zostały zatrzymane. W mieszkaniu jednego z zatrzymanych zabezpieczono 2 wiatrówki.

Ciechanów. Strzelanina w szkole. Policja zatrzymała sprawców

W czwartek około godz. 12 otrzymaliśmy zgłoszenie, że na boisku szkoły ponadpodstawowej w trakcie trwania lekcji wychowania fizycznego zranione zostały 2 osoby. 16-latka i 16-latek mieli zaczerwienienie i zadrapanie naskórka.

Świadkowie słyszeli huk przypominający wystrzał z broni pneumatycznej. Funkcjonariusze sprawdzili teren wokół szkoły oraz okolicę. Policjanci bardzo wnikliwie zajęli się sprawą i po kilku godzinach mieliśmy wytypowanych sprawców i uczestników tego zdarzenia.

Już następnego dnia po południu w miejscu zamieszkania zatrzymany został 30-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, u którego policjanci ujawnili 2 wiatrówki i 2 pojemniki ze śrutem. Prawdopodobnie z tych znalezionych wiatrówek padły strzały w kierunku uczniów na boisku szkolnym.

W ciągu kilku godzin policjanci zatrzymali w miejscu zamieszkania kolejnych dwóch mieszkańców powiatu ciechanowskiego: 26 i 25-latka. Natomiast dzisiaj rano funkcjonariusze zatrzymali czwartego mężczyznę, który mógł brać udział w tym zdarzeniu. 32-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego ukrywał się w piwnicy w miejscu zamieszkania.

Strzelanina w Ciechanowie. Trzem osobom postawiono zarzuty

Trójka zatrzymanych usłyszało zarzuty narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Mężczyźni nie przyznali się do zarzucanego im czynu. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 3 lat więzienia.

Czwarty z zatrzymanych najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty. Wszyscy mężczyźni w trakcie zatrzymania byli trzeźwi.

Wszystkie czynności policjanci prowadzą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ciechanowie. W działaniach ciechanowskich policjantów wspierali funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

ustawa o cmentarzach i chowaniu zwłok 2022 likwidacja grobów

Murowane groby do likwidacji? Ustawa o cmentarzach przejdzie spory lifting

pies z kartki papieru

Porzucony pies siedział pod schroniskiem dla zwierząt. Na jego szyi właściciel umieścił smutny list