w ,

WTFWTF

Stanowcza deklaracja Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi o likwidację gotówki w Polsce

W trakcie sobotniej konwencji programowej z ust prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego padła ostra deklaracja dotycząca przyszłości gotówki.

konskie konwencja pis kaczynski
Fot. Twitter / @pisorgpl

Jarosław Kaczyński w trakcie kongresu PiS w Końskich poruszył ważny temat cyfryzacji, w tym likwidacji fizycznego pieniądza na rzecz pieniądza cyfrowego. Polityk obiecał Polakom, że temat gotówki będzie podjęty w kolejnej kadencji, a jego ugrupowanie „będzie jej bronić jak niepodległości”.

Końskie. Konwencja PiS. Kaczyński o przyszłości gotówki

Jarosław Kaczyński podczas sobotniej konwencji w Końskich wymienił problemy, z jakimi jeszcze boryka się nasz kraj. Chodziło oczywiście o to, aby cały kraj był scyfryzowany od A do Z i aby żadna gmina nie była w tym kontekście wykluczona.

Takim problemem jest cyfryzacja. Cyfryzacja ma ogarnąć całą Polskę. Dzięki bardzo dobrej pracy ministra Cieszyńskiego bardzo się posunęła. Ale po ośmiu latach Polska ma być krajem scyfryzowanym – zadeklarował polityk.

Będziemy bronić gotówki jak niepodległości. Bo brak gotówki, to bardzo trudna sytuacja w razie kryzysów i ataków. To także oddanie w ręce grupy ludzi kontroli nad innymi. Jedno kliknięcie i człowiek nie ma pieniędzy, jest w beznadziejnej sytuacji. Do tego nie wolno dopuścić ani teraz ani za 100 lat, jeżeli chcemy żyć w tej cywilizacji – stwierdził prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Było to oczywiste nawiązanie do planów Szymona Hołowni i jego ugrupowania. Lider Polski 2050 zadeklarował, że jest gotowy do likwidacji gotówki w naszym kraju na rzecz pieniądza cyfrowego.

Tego jednak nie chce niemal 80 proc. Polaków – wynika z badania IBRiS. Odejścia od gotówki chce jedynie około 16 proc. ankietowanych. Hołownia po fali krytyki wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu twierdząc, że „nikt nikomu gotówki zabierał nie będzie„.

koszt organizacji wesela 2023

Wesele w erze wysokiej inflacji. Na czym nie warto oszczędzać, organizując ślub i wesele?

łukaszenka putin wojna na ukrainie

Łukaszenka wystosował apel do Polaków. Powiedział coś, z czego wszyscy się śmieją