w

Szczątki rosyjskiego drona w Rumunii. Jest potwierdzenie i stanowcza reakcja NATO

Na terytorium Rumunii – kraju należącego do NATO – znaleziono szczątki rosyjskiego drona. To oficjalne potwierdzenie, że doszło do poważnego incydentu.

Rumunia szczątki rosyjskiego drona
Fot. Twitter / X

Na terytorium Rumunii odnaleziono nowe fragmenty drona, który do złudzenia przypomina sprzęt używany przez Rosjan na Ukrainie. Możliwe, że dotyczy to więcej niż jednego urządzenia. Prezydent Klaus Iohannis już zaalarmował NATO, które zdecydowało się stanowczo na ten incydent zareagować.

Rumunia. Szczątki rosyjskiego drona spadły na kraj NATO

Nowe fragmenty drona podobnego do tych, jakich używa armia rosyjska, znaleziono na terytorium Rumunii – poinformowało rumuńskie Ministerstwo Obrony. Prezydent tego kraju Klaus Iohannis ujawnił z kolei, że doszło do niedopuszczalnego naruszenia przestrzeni powietrznej Rumunii.

NATO zostało poinformowane o odkryciu szczątków dwóch rosyjskich dronów. Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg przekazał Rumunii wyrazy pełnej solidarności z tym krajem. Zapadły też konkretne decyzje po tym, co się stało.

Zidentyfikowanie przez władze rumuńskie na rumuńskim terytorium w pobliżu granicy z Ukrainą fragmentów nowego drona (…) wskazuje na to, że doszło do niedopuszczalnego naruszenia przestrzeni powietrznej Rumunii, państwa NATO, co niesie realne zagrożenie dla bezpieczeństwa rumuńskich obywateli w tym regionie – napisał prezydent Iohannis.

Stoltenberg z kolei powiedział, że ataki w rejonie granicy Rumunii są aktem działań o charakterze „destabilizującym„. Stany Zjednoczone zapowiedziały, że wyślą dodatkowe myśliwce F-16, by wzmocnić granicę kraju i jeszcze intensywniej patrolować przestrzeń powietrzną sojusznika.

Agencja prasowa Agerpres informuje, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rumuni wezwało rosyjskiego chargé d’affaires w związku z odkryciem szczątków dronów.

co zamiast wesela

Huczne wesela w Polsce przechodzą do lamusa. Młodzi coraz częściej rezygnują z tradycji

jackowski nowa wizja białoruś granica migranci

Jackowski otwarcie o nadciągającej katastrofie. „O tym będzie mówić cały świat”