w ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF OMGOMG PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Czy Nostradamus przewidział pandemię koronawirusa? Jego teksty mówią wprost

Czy najbardziej znany wizjoner na świecie – Nostradamus – przewidział pandemię koronawirusa? Niektóre z jego tekstów rozwiewają wątpliwości.

nostradamus przewidział koronawirusa

Czy słynny na cały świat wizjoner Nostradamus rzeczywiście widział przyszłość? Jego przepowiednie od lat wpływają na wyobraźnię ludzi, ale też często mrożą krew w naszych żyłach. Czy kiedykolwiek przewidział pandemię koronawirusa?

Nostradamus a koronawirus – co widział astrolog?

Znany na całym świecie astrolog i mistyk oraz wizjoner przekonywał w swoich księgach, że widzi przyszłość. „Księga Nostradamusa” to zapiski, w które wielu ludzi wierzy bezgranicznie, inni patrzą na to jak na ciekawostkę.

Dla wielu jest to jednak źródło informacji o wydarzeniach mających nadejść w nieokreślonej przyszłości. To na pewno koniec świata, wojny religijne, III wojna światowa, ale przede wszystkim różnego rodzaju kataklizmy.

Nostradamus od wielu wieków budzi w nas ogromne emocje. Wiadomo jak jednak jest z ludzką wyobraźnią. Istnieje wiele teorii na temat mistyka. Jedni twierdzą, że przewidział dojście Hitlera do władzy i II wojnę światową, zabójstwa znanych osób czy uderzenie samolotów w wieże World Trade Center w Nowym Jorku.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Nostradamus ujrzał też to, z czym teraz się boryka cały świat, czyli pandemię koronawirusa z Wuhan. Pojawiła się bowiem teoria, że astrolog ujrzał nie tyle samą pandemię, co o wiele straszniejsze rzeczy, które miały być jego jej następstwem.

Przepowiednie o koronawirusie

Portal informacyjny „Wirtualna Polska” zacytował ciekawy fragment tekstu autorstwa Nostradamusa – tzw. czterowiersza z III centurii. Ma on się podobno odnosić bezpośrednio do tego, co obserwujemy w tej chwili we Włoszech w kontekście epidemii. Kabalista nie poprzestał jednak na tym regionie i wskazał też inne kraje, które rzeczywiście zmagają się z trudną chorobą zwaną COVID-19. Wystarczy przeczytać treść dwóch przepowiedni:

„Pau, Werona, Vincennes, Saragossa

Z dalekich mieczy ziemia będzie mokra od krwi.

Olbrzymia plaga dotrze do wielkiej skorupy,

Bliskie zbawienie, ale lekarstwo jest daleko”

“Montauban, Nîmes, Avignon i Béziers,

Plaga, grzmoty i grad po Marsie:

Mostu Paryskiego, ściany Lyonu, Montpellier,

Po sześciuset siedmiu trafiają trzy pary”

Nostradamus i jego proroctwa – czy rzeczywiście przewidział epidemię?

Proroctwa spisane w formie rymowanych czterowierszy to – jak twierdzą fani francuskiego badacza – zaszyfrowane wizje, które dotyczą obecnych czasów. Nostradamus miał wg badaczy wskazać wszystkie kraje, które będą największymi ogniskami epidemii. Pytanie brzmi tylko, czy rzeczywiście chodziło mu o koronawirusa z Wuhan.

Z kolei przytoczony fragment 17. czterowiersza z VIII centurii pokazuje, że Nostradamus jasno odnosi się do ZARAZY. Pojawia się jednak też ciekawa informacja o ludziach bogatych, którzy w wyniku epidemii stracą wielkie pieniądze.

Bogaci ludzie zostaną spustoszeni z dnia na dzień. Trzej bracia pogrążą świat. Nadmorskie miasto zostanie opanowane przez wrogów. Głód, ogień, krew, zaraza i podwojenie wszelkiego zła”.

Być może Nostradamus miał na myśli potężny kryzys gospodarczy, który nastąpi po pandemii? Czas pokaże.

Źródło: VIVA, planeta.pl

makrela wędzona czy zdrowa czy można zamrozić

Polacy ją uwielbiają, a lekarze ostrzegają. Ta ryba to szybka droga do nowotworów

rakotwórczy papier toaletowy

Ten papier toaletowy zawiera rakotwórcze substancje. Lepiej omijać go szerokim łukiem