w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

Nie masz na szybie takiej nalepki? Zapłacisz nawet 500 zł mandatu. Skąd ją wziąć?

Niebawem zacznie obowiązywać nowy system oznaczania samochodów. Konieczne będzie posiadanie specjalnej nalepki na szybie samochodu. Jej brak oznaczać będzie wysoki mandat.

nalepka strefa czystego transportu
Aby móc jeździć po mieście bez obaw, należy mieć specjalną naklejkę. Jej brak skutkować będzie wysoką grzywną. Fot. Freepik

Jeśli mamy samochód i nie zadbamy o to, aby mieć naklejkę, musimy liczyć się z tym, że dostaniemy pół tysiąca złotych mandatu. Co ciekawe nie ma jednego wzoru naklejek, które obowiązywać mają na terenie całej Polski.

Naklejka na szybę albo 500 zł mandatu. Kogo dotyczy nowy obowiązek?

To całkowicie nowy obowiązek dotyczący właścicieli aut w Polsce. Wszystko za sprawą zmiany w ustawie dotyczącej elektromobilności. Specjalne naklejki będa musieli posiadać właściciele aut korzystający z tzw. stref czystego transportu. Każde miasta będą miały własne strefy, ale również własne nalepki.

Do stref będą miały prawo wjechać tylko i wyłącznie pojazdy bezemisyjne (elektryczne i na wodór), oraz niektóre spalinowe za zgodą samorządu. Auta benzynowe będą mogły wjeżdżać do stref tylko i wyłącznie wtedy, gdy będą spełniały normę Euro 4 lub wyższą. Dla aut wysokoprężnych obowiązywać będzie z kolei norma Euro 5.

Zgodnie z nowymi przepisami, samochody będą mogły wjeżdżać do stref czystego transportu tylko i wyłącznie ze specjalną nakleją umieszczoną w lewym dolnym rogu na przedniej szybie. Jej brak będzie skutkował mandatem w wysokości 500 zł.

Walentynki - sprawdź na Ceneo

Naklejka będzie upoważniała do wjazdu do stref tylko w rodzinnym mieście. Jeśli zatem będziemy chcieli wjechać do strefy czystego transportu w innym mieście, należy mieć odpowiednią naklejkę obowiązującą na jego terenie. W innym wypadku jazda po obcym mieście będzie uznana za jazdę bez ważnego oznaczenia.

Strefa czystego transportu. Skąd wziąć naklejkę?

Naklejki będą sprzedawane w cenie maksymalnej 5 zł przez przez wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Dotyczy to ośrodków, na terenie których wyznaczono strefy.

Na naklejce umieszczone zostaną dodatkowe informacje. To m.in. nazwa miasta, po których auto będzie mogło się poruszać. Rzecznik Ministerstwa Klimatu i Środowiska ujawnił, że nie będzie na niej informacji na temat rodzaju spalanego paliwa czy normy Euro.

Każde z miast będzie posiadało własny wzór nalepki, wiadomo też, że nie będzie jednego unikalnego wzoru obowiązującego na terenie kraju. Prace nad ujednoliceniem wyglądu oznaczeń na autach nie są obecnie planowane.

Wzór nalepki dla pojazdów uprawnionych do wjazdu do strefy czystego transportu

Rozporządzeniem z dnia 19 kwietnia minister klimatu i środowiska określił wzór nalepki dla pojazdów uprawnionych do wjazdu do strefy czystego transportu.

Wzór nalepki dla pojazdów uprawnionych do wjazdu do strefy czystego transportu

Źródło: autokult.pl

dobry sklep z częściami samochodowymi

Jak znaleźć najlepszy sklep z częściami samochodowymi? Oto kilka cennych wskazówek

stan zdrowia psychicznego polaków

Fatalne dane o stanie zdrowia psychicznego Polaków. Lekarze biją na alarm