w ,

PŁACZĘPŁACZĘ

Nie żyje znany aktor. Grał w „Ranczu” i „Świecie według Kiepskich”. Dwa dni przed śmiercią…

W wieku 72 lat odszedł kolejny polski artysta, aktor oraz reżyser i lektor. Widzowie kojarzą go z popularnego serialu „Ranczo” i produkcji o Kiepskich.

Wiadomość o śmierci aktora Krzysztofa Kamińskiego przekazał mediom UM w Piotrkowie Trybunalskim. – W wieku 72 lat zmarł piotrkowski aktor, obdarzony magicznym głosem lektor oraz reżyser widowisk i spektakli plenerowych Krzysztof Kamiński – napisano w oświadczeniu.

Nie żyje gwiazda serialu „Ranczo”. Ostatni wpis na Facebooku: „Nie zdążyłem”

Zawsze mówił o sobie, że jest człowiekiem teatru, bo aż przez 15 lat był związany z Teatrem Powszechnym w Łodzi. Po 25 latach spędzonych poza krajem (wyemigrował w stanie wojennym) powrócił do Polski, a konkretnie do rodzinnego Piotrkowa Trybunalskiego. Tam ponownie zajął się karierą artystyczną.

W 2011 roku wcielił się w rolę Bronka Liliputa w filmie „Sztos 2„. Grał mniejsze i większe role w popularnych i uwielbianych serialach takich jak „Nad rozlewiskiem„, „Ranczo” i „Świat Według Kiepskich„. W październiku 2023 roku planował podróż do USA ze swoim nowym spektaklem.

Był głęboko wierzący. Jego spektakl pt. „Miłość jest najważniejsza” z tekstami Jana Pawła II wystawiano zarówno w Polsce, jak i we Włoszech i Stanach Zjednoczonych.

Nie zdążyłem… Choroba – napisał dwa dni przed swoją śmiercią na swoim profilu Facebookowym. Nie wystąpi już więcej ani dla Polaków, ani dla Polonii. Nie zobaczą go na deskach teatru jego przyjaciele w rodzinnego miasta.

tadeusz rydzyk lux veritatis oko press dotacja fundusz sprawiedliwości

Ojciec Rydzyk na odchodne dostał od PiS 450 tys. zł. Środki przelał resort rodziny

uokik przeszukanie mieszkania zmiana przepisów policja urząd ochrony konkurencji i konsumentów zgoda sądu

Urzędnicy wejdą nam do mieszkań bez pytania? Niepokojące zmiany. Jest mowa o karach