w

Elżbieta II wydała oświadczenie. Na tę decyzję czekali z niepokojem wszyscy

Królowa Elżbieta II przerwała milczenie w sprawie księcia Harry’ego i Meghan Markle! Cały świat z zapartym tchem oczekiwał na jej ruch.

Elżbieta II
Źródło: Tim Rooke/Shutterstock; Matt Baron/Shutterstock

Królowa Elżbieta II zwołała dziś pilne zebranie całej królewskiej familii w Sandringham. Poruszono tam palące kwestie dotyczące książęcej pary – Meghan i Harry’ego. Co postanowiła

Kilka dni temu świat obiegły zaskakujące wieści o wycofaniu się księcia Harry’ego i Meghan Markle z królewskiej rodziny. Książęca para na swoim Instagramie ogłosiła, że ma w planach zmienić styl życia i osiągnąć w pełni finansową niezależność od pałacu

Meghan i Harry zamierzają oczywiście wbrew opiniom utrzymać bez zmian swoje tytuły książęce. Ksiażęta nie zrezygnują również z ochrony, która im przysługuje. Ogłosili też pełne wsparcie dla królowej Wielkiej Brytanii.

Rodzinny szczyt kryzysowy

Rozmowy były owocne, bo jak twierdzą media, przyniosły wiele konkretnych rozstrzygnięć. Królowa Elżbieta II podzieliła się wszystkim w oficjalnym oświadczeniu, na które cały świat czekał z zapartym tchem. Fragment poniżej:

Moja rodzina i ja w pełni popieramy pragnienie Harry’ego i Meghan, którzy chcą rozpocząć nowe życie jako młoda rodzina. Chociaż wolelibyśmy, aby pozostali pełnoetatowymi członkami rodziny królewskiej, szanujemy i rozumiemy ich pragnienie prowadzenia bardziej niezależnego życia, pozostając jednocześnie cenioną częścią mojej rodziny. Harry i Meghan dali jasno do zrozumienia, że w nowym życiu nie chcą być zależni od środków publicznych. Uzgodniono zatem, że nastąpi okres przejściowy, w którym para książęca Sussex będzie spędzać czas w Kanadzie i Wielkiej Brytanii- czytamy w oświadczeniu królowej.

Elżbieta II rozumie księcia

Elżbieta II jak widać doskonale rozumie decyzję Harry’ego, choć nie przyjmuje jej bez jakichkolwiek „ale„. Mimo pełnego zrozumienia do jego podejścia, wolałaby z pewnością, by jego los potoczył się zupełnie inaczej.

Rodzinna narada została zwołana w tak szybkim tempie, że książę Karol ledwo zdążył wrócić z Omanu, gdzie był uczestnikiem ceremonii pogrzebowych po śmierci sułtana Qaboosa bin Saida Al Saida. Postanowienia „szczytu kryzysowego” Windsorów były znane w pierwszej kolejności widzom BBC.

Na rodzinnej naradzie niestety zabrakło Meghan. Miała jednak być obecna podczas rozmów poprzez telefon. Królowa Elżbieta II zgodziła się ostatecznie na tzw. „okres przejściowy„. W tym czasie Harry i Meghan dzielić będą swój czas zarówno w Kanadzie i Wielkiej Brytanii.

Źródło: plotek.pl, royal.uk

dawid kubacki marta kubacka

To ona towarzyszy polskiemu mistrzowi. Kim jest Marta Kubacka?

Lidija Bačić

Im starsza, tym seksowniejsza. Chorwacka piosenkarka pokazała…