w

To ona towarzyszy polskiemu mistrzowi. Kim jest Marta Kubacka?

Dawid Kubacki ma szczęście nie tylko na skoczni, gdzie osiąga świetne wyniki. Jego żona to wyjątkowo…

dawid kubacki marta kubacka
Dawid i Marta Kubaccy / Alarm TVP

Dawid Kubacki startuje w zawodach Pucharu Świata od wielu lat, jednak to dopiero 2019 okazał się przełomowy dla jego sportowej kariery, w której wspiera go żona Marta Kubacka, choć niewiele o niej wiadomo.

Polak zdobył mistrzostwo świata na normalnej skoczni w Seefeld, a pod koniec roku zdetronizował Kamila Stocha na pozycji najlepszego polskiego skoczka. Kubacki wygrał bowiem legendarny Turniej Czterech Skoczni jako trzeci Polak w historii – po Adamie Małyszu i Kamilu Stochu. W ostatnich zawodach w Bischofshofen, które 29-latek wygrał w pięknym stylu, wspierała go żona Marta.

Co ciekawe, zaskoczył go jej przyjazd, co wyznał w rozmowie z Interią. Dzień wcześniej reprezentowała bowiem męża na gali „Przeglądu Sportowego” i Polsatu, na której ogłoszono najlepszego polskiego sportowca w 2019 roku. Kubacki zajął 5. miejsce, a nagrodę odebrała właśnie żona Marta, która po raz pierwszy zaprezentowała się szerszej publiczności. W znakomity zresztą sposób!

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Raz do roku – na Nowy Rok :p #plebiscytprzegladusportowego #gala #damąbyć #czegosięnierobidlamęża 🤗🤣

Post udostępniony przez Marta Kubacka (@_marta_ku_)

– Nie wiedziałem, że przyjechali, aż do momentu, gdy jadąc na skocznię, wypatrzyłem w mieście ich samochód. Rzucił mi się w oczy. Wiedziałem, że ktoś przyjechał, ale nie wiedziałem kto. (…) Żona wracała wczoraj z plebiscytu „Sportowca Roku”, więc myślałem, że moje jej tutaj nie być, ale ktoś z rodziny przyjechał. Nagle okazało się, że jest razem z tatą.

Marta Kubacka – żona Dawida Kubackiego

O żonie Dawida Kubackiego nie wiemy zbyt wiele. Kobieta nie jest tak medialna, jak np. Anna Lewanowska. Dużą popularność zdobyła właśnie w ostatnich dniach, a jej profil na Instagramie obserwuje już blisko 13 tys. osób, podczas gdy pod koniec grudnia było ich kilka tysięcy mniej! Sukcesy męża i świetny występ w telewizji Polsat zrobiły swoje.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dwie siostry, brat i… brat przyrodni 😂 rodzinka w komplecie w dziczy 🙂 #sesja #mążiżona #poślubie #zrodzinanajlepiejnazdjeciach😂 #jesień #gdzieś #półrokupo #będążyćdalejszczęśliwie @ewabilanstoch @dawid.kubacki.official @tituss13

Post udostępniony przez Marta Kubacka (@_marta_ku_)

Wiadomo, że Marta Kubacka z domu Majcher także zajmowała się sportem. Uprawiała szermierkę w klubie Pałac Katowice, z którego to miasta pochodzi. Właśnie z tego powodu para się poznała – zarówno Dawid Kubacki, jak i Marta Majcher studiowali na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.

Marta Kubacka ma za sobą też karierę zawodową poza sportem. Pracowała na stanowisku m.in. department managera w Reserved i kasjera w Cinema City Poland.

Marta i Dawid Kubaccy – od kiedy są parą?

Marta i Dawid Kubaccy są razem od 2013 roku. Zaręczyli się dwa lata temu. Skoczek poprosił ukochaną o rękę podczas podróży do Egiptu. Ślub odbył się 1. maja 2019 r. się w drewnianym kościele na Bachledówce, niedaleko Zakopanego.

Parze życzymy długiego pożycia małżeńskiego i wielu wspólnie świętowanych sportowych sukcesów!

kurdej-szatan

Kurdej-Szatan: „Lubię mieć nieład na głowie”

Elżbieta II

Elżbieta II wydała oświadczenie. Na tę decyzję czekali z niepokojem wszyscy