w ,

PŁACZĘPŁACZĘ OMGOMG JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! KOCHAM TO!KOCHAM TO! WTFWTF

PILNE: Śmiertelny wirus dotarł do Europy. Narasta panika

Z jego powodu zmarło już 26 osób, a liczba zakażonych zbliża się do tysiąca. Objawy są podobne do grypy, ale efekty są już znacznie, znacznie gorsze.

pilne koronawirus Wuhan

Francja ogłosiła w piątek pierwsze dwa potwierdzone przypadki koronawirusa Wuhan. Co ciekawsze, jeden pacjent był hospitalizowany w Paryżu, a drugi w Bordeaux.

Francuska minister zdrowia Agnès Buzyn powiedziała podczas konferencji prasowej, że są to dwa pierwsze przypadki w Europie, dodając, że prawdopodobnie w najbliższych dniach dostaniemy informacje o kolejnych zainfekowanych osobach.

Koronawirus to nowo zidentyfikowana choroba, która pojawiła się w zeszłym miesiącu w Wuhan w Chinach. Od tamtej pory zachorowały na nią już setki osób. Potwierdzono także 26 zgonów spowodowanych wirusem.

Jak poważny jest ten wirus?

Chociaż na koronawirusa Wuhan zmarło już 26 osób, w większości przypadków jego objawy są łagodne. Ważniejszym pytaniem jest jak bardzo zaraźliwy jest nowy wirus. Niestety odpowiedź na nie wciąż pozostaje nieznana.

Kto jest najbardziej zagrożony?

Podobnie jak w przypadku większości chorób układu oddechowego, eksperci ds. zdrowia podejrzewają, że największe ryzyko stoją przed osobami starszymi, bardzo młodymi i każdym z upośledzonym układem odpornościowym.

Jakie są objawy?

Urzędnicy zachęcają ludzi do konsultacji z lekarzami, jeśli byli niedawno w Chinach, a następnie doświadczają objawów, które mogą obejmować gorączkę, kaszel i trudności w oddychaniu. Dowody wskazują, że okres między pojawieniem się wirusa, a pierwszymi objawami jego działalności wynosi 14 dni.

Czym objawy koronawirusa Wuhan różnią się od grypy?

Objawy mogą wskazywać na podobieństwo koronawirusa Wuhan do grypy. Osoby zakażone wirusem grypy często odczuwają także bóle mięśni i zmęczenie. Osoby zakażone nowym koronawirusem doświadczają jednak głównie objawów oddechowych. W poważniejszych przypadkach nawet zapalenia płuc.

Dlaczego nazywa się koronawirusem?

Koronawirusy to duża rodzina wirusów, w tym wirusy SARS, MERS i niektóre rodzaje przeziębienia. Są tak nazwane, ponieważ cząsteczki mają zaokrąglone wypukłości na swojej zewnętrznej krawędzi.

Co robi się, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa?

Chińscy urzędnicy nałożyli ograniczenia na podróże i zamknęli duży rynek zwierząt, który jest uważany za źródło drobnoustroju. Inne kraje kontrolują pasażerów wracających z Chin na dużych lotniskach. Np. Stany Zjednoczone kontrolują pasażerów pod kątem oznak choroby na lotniskach w Atlancie, Chicago, Los Angeles, Nowym Jorku i San Francisco.

awantura w biedronce

HIT internetu! Mamy nagranie z zadymy w Biedronce

huśtawka valva smierc

Tragiczny finał. Policjant trzymał dzieci nocą w garażu. 8-latek zmarł