w

Dwóch strażaków stanęło w ogniu [WSTRZĄSAJĄCE NAGRANIE]

Dwóch strażaków stanęło w ogniu podczas ulicznych protestów. To kolejny dzień brutalnych starć z policją.

dwóch strażaków
Fot. Twitter / @JoshuaPotash

Już prawie dwa miesiące trwa pogrążanie się Francji w chaosie. Uliczne protesty nie ustają. Dziś dwóch strażaków publicznie się podpaliło, zostali jednak ugaszeni przez swoich kolegów. Podczas ulicznych walk z policją doszło do kolejnych brutalnych starć.

Kolejne brutalne starcia, dwóch strażaków w ogniu

Ulice wielu miast we Francji wyglądają dziś jak w czasie wojny. Do protestujących od niemalże dwóch miesięcy obywateli dołączyli strażacy. W trakcie protestu dwóch z nich podpaliło swoje służbowe uniformy. Po chwili położyli się na ulicy, po czym zostanie ugaszeni przez swoich kolegów po fachu.

POLECAMY:
W Polsce będzie 17 województw? Opozycja: „Doprowadzi to do chaosu”

Brutalne sceny podczas demonstracji to już codzienność. W mediach społecznościowych krąży wiele filmów i zdjęć, które przedstawiają szokującą rzeczywistość. Francuska policja atakuje bez zastanowienia strażaków używając do tego tarcz, gumowych pałek a nawet gazu łzawiącego. Manifestanci rozganiani są w skrajnych przypadkach przy użyciu wodnych armatek.

Obecność wśród zwykłych obywateli biorących udział w bijatykach jest podyktowana głównie tym, by zapobiec starciom. Niestety francuska policja nie zwraca uwagi na to, że okłada pałkami publicznych funkcjonariuszy w mundurach.

ZOBACZ NAGRANIE

O co walczą pracownicy straży pożarnej?

Poprzednie, równie brutalne protesty tej grupy zawodowej miały miejsce 3 miesiące temu. Strażacy na stałe już goszczą w każdym proteście przeciwko – ich zdaniem – zbyt daleko idącym planom zmian w przepisach emerytalnych. Francuskie media informują, że wynagrodzenia w straży pożarnej nie zmieniają się już od 25 lat.

POLECAMY:
Oddamy rządowi nawet 32% pensji. Uwaga na przekroczenia limitów!

Związki zawodowe strażaków mają szereg postulatów. Aktualnie wzywają rząd oraz prezydenta Emmanuela Macrona, aby ​​podwyższył wynagrodzenia tej grupy zawodowej za tzw. ryzyko. Aktualna stawka to 19% wynagrodzenia, strażacy oczekuję podniesienia jej do 28% pensji podstawowej. Daje to kwotę ok. 200 euro.

Jak możemy dowiedzieć się z gazety „The Independent”, pracownicy straży pożarnej oczekują również podniesienia stawki premii za niebezpieczeństwo związane z wykonywaniem tego zawodu. Chodzi głównie o zrównanie jej wysokości z tą, która dotyczy funkcjonariuszy policji jak i wojskowych.

Źródło: wprost.pl, twitter

telewizja mężczyzna dvb-t

Ogromne zmiany w DVB-T. Będzie trzeba kupić nowy telewizor?

koronawirus

Koronawirus nie odpuszcza. Świat szykuje się na najgorsze, Polacy wykupują maski