w

Kolejny wielki bank opuści Polskę? To byłby już prawdziwy exodus

Najpierw włoski Unicredit sprzedał Bank Pekao, a teraz niemiecki Commerzbank sprzedaje mBank. Na tym może się jednak nie skończyć.

santander bank

Kolejny bank planuje opuszczenie Polski? „Rzeczpospolita” podała szokujące informacje, jakoby takie rozwiązanie miał rozważać hiszpański Santander.

Kolejne odejście?

Przypomnijmy, że stosunkowo niedawno polski rynek za sprawą sprzedaży Banku Pekao opuścił włoski Unicredit. Obecnie w trakcie identycznego ruchu jest natomiast niemiecki Commerzbank, który chce się pozbyć mBanku.

Dlaczego Hiszpanie mieliby opuścić nasz rynek?

Jak informuje „Rzeczpospolita”, Grupa Santander, kontrolująca 66,3 proc. akcji Santander Banku Polska, może zrewidować swoją strategię dotyczącą wicelidera sektora bankowego w naszym kraju. Z informacji gazety wynika, że jedną z rozważanych opcji jest sprzedaż polskiego banku.

POLECAMY:
Wielkie zwolnienia w dużym banku. Zniknie także wiele placówek

Powodem ewentualnego wycofania się Santandera z Polski miałyby być decyzje strategiczne dotyczące tego, gdzie uzyskuje on najwyższe zwroty z kapitału, i determinujące to, gdzie będzie się rozwijać. Krótko mówiąc, Hiszpanie rozważają przerzucenie kapitału w inne miejsce, które przyniesie im większe zyski.

Santander zaprzecza

Hiszpańska grupa zapytana przez „Rzeczpospolitę” o tę sprawę przytoczyła wypowiedź prezes Any Botin z końca stycznia. Ta podczas konferencji została zapytana o plotki na temat osoby mającej doradzać przy potencjalnej sprzedaży Santander Banku Polska. – Nie zamierzamy sprzedawać polskiego banku – odpowiedziała wtedy Botin.

Hiszpanie twierdzą więc, że nie zamierzają sprzedawać polskiego banku, a polski rynek jest równie ważny jak inne.

Skoro jednak informacje podaje jeden z największych i najważniejszych polskich dzienników (na podstawie trzech różnych źródeł), to wcale się nie zdziwimy, jeśli powyższe słowa wkrótce staną się nieaktualne…

Santander Bank Polska Bankiem Przyjaznym

Niedawno bank zgarnął I miejsce w corocznym rankingu tygodnika Newsweek Bank Przyjazny w kategorii bankowość tradycyjna. Spółka zdobyła także II pozycję w kategorii bankowość internetowa. Miesięcznik Forbes nagrodził bank II miejscem w rankingu na najbardziej przyjazny bank dla firm.

źródło: własne, Rzeczpospolita

Zobacz także:

przeciętne wynagrodzenie

Ważna informacja. Polacy nigdy nie zarabiali tak dużo [MAMY DANE]

obowiązkowa rejestracja psów i kotów

Obowiązkowa rejestracja psów i kotów? Unia Europejska decyduje