w ,

Koronawirus w Polsce. O tym, jak go uniknąć, powie nam ksiądz

O tym, jak uniknąć infekcji, zostaniemy poinformowani prosto z ambony. W kościołach będzie odczytywany komunikat… ministra zdrowia.

koronawiurs w polsce kościół ministerstwo zdrowia

Koronawirus w Polsce – wciąż nie potwierdzono jego obecności (na szczęście). O tym jak go uniknąć, zostaniemy niebawem poinformowani prosto z ambony. W związku z tym w kościołach będzie odczytywany komunikat… ministra zdrowia.

O wirusie dowiemy się z ambony

Jak wiemy przede wszystkim z doniesień medialnych, zarazek rozprzestrzenia się w tempie błyskawicy po całym świecie i jest tylko kwestią czasu jego pojawienie się w Polsce. Minister zdrowia Łukasz Szumowski musiał uznać, że panika w naszym kraju istotnie narasta, że tradycyjne środki przekazu nie skutkują. Postanowił więc emitować komunikaty na temat koronawirusa przez kościelne ambony. Wszystko ze względu na powagę sytuacji.

W najbliższych dniach w polskich kościołach będzie odczytywana informacja Ministra Zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego, dotycząca koronawirusa – poinformował rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik. W rezultacie informację przekazano już do wszystkich możliwych diecezji. Komunikat rozpowszechnią wśród wiernych księża podczas mszy.

Zapewne i my w Polsce doświadczymy pierwszego przypadku zarażenia. Najważniejszy w kontakcie z każdym wirusem jest dostęp do informacji, wiedza, a także spokój i zdrowy rozsądek. Inne koronawirusy od dawna są w Polsce przyczyną infekcji dróg oddechowych. Co niezwykle istotne, ok. 80 proc. infekcji wywołanych koronawirusem z Chin przebiega w sposób łagodny. Objawy są identyczne z objawami grypy – zaznaczył minister Szumowski.

Kancelaria Premiera – podobnie jak w przypadku Ministerstwa – podaje podobne informacje. Nie stwierdzono w Polsce póki co obecności koronawirusa. Badaniu poddano 39 próbek i żadna nie potwierdziła pierwszego w kraju przypadku.

Koronawirus w Polsce – będą kolejne zalecenia kościelne?

Nie wiadomo, czy skończy się na jednym odczytaniu z ambony przekazu ministerstwa, czy też księża wprowadzą inne, jeszcze bardziej precyzyjne zalecenia w tym zakresie. Rzecznik diecezji warszawsko-praskiej póki co dementuje i stwierdza, że nie są planowane żadne dodatkowe ruchy.

Dla wyjaśnienia – chorobę zakaźną zwaną przez lekarzy oficjalnie COVID-19 wywołuje koronawirusa typu SARS-CoV-2. Z pewnością obecna jest już na wszystkich kontynentach i atakuje kolejne kraje. Dziś wirusa stwierdzono nawet na Islandii, która jest wyspą. Liczba zarażonych wzrosła do ponad 84 tys. osób.

Koronawirus mapa – zawsze aktualna!

Na zakończenie – zainteresowani mogą odwiedzić mapę, którą twórcy uaktualizują na bieżąco. Można z niej dowiedzieć się, gdzie aktualnie odnotowano zarażenia koronawirusem, ile osób zmarło a ile zostało wyleczonych. Z pewnością najlepiej oddaje skalę problemu, z jakim zmaga się świat. ZOBACZ MAPĘ

Źródło: WP.pl

Zobacz także:

andrzej duda kidawa wybory cbos sondaz

Andrzej Duda zwycięży? Tak uważa 3 na 4 obywateli. Kidawa bez szans?

lech wałęsa katastrofa smoleńska

Lech Wałęsa znów to zrobił! Za te słowa już raz stanął przed sądem